Image default
Erkek Moda

Blazer Ceket İle Çarpıcı Bir Görünüm Elde Edin

Palto giyince terleyip, hırka giydiğimiz zaman üşüdüğünüz şu dönemlerin en vazgeçilmez kıyafeti kuşkusuz blazer ceketler. Klasik ve resmi duruşunun yanında spor kominlerle de taşıyanı son derece çekici bir görünüme kavuşturan blazer ceketler bu sene de moda kombinlerinde karşımıza çıkıyor.

Kombinlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm kombinlerde olduğu gibi renk seçimi bu hususta da çok önemli. Bir blazer ceket kombini yaparken öncelikle yaratmak istediğiniz tarza ve stilinize dikkat etmeniz gerekiyor. Daha ‘’formal’’ yani resmi bir tarz elde etmek isteyenler ceketlerin altına kumaş ya da kanvas stilde dikilmiş bir pantolonla kombinin tamamlarken, biraz daha spor bir tarz elde etmek isteyenler bu noktada kot pantolona başvuruyor.

Renk Seçimi Oldukça Önemli

Unutmayın ki renk uyumu, her seçiminizde olduğu gibi blazer ceket kombininizde de sizin zevkinizi yansıtacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken husus, renkler arasındaki geçişi düzgün bir şekilde oturtabilmektir. Bu noktada zıt renklerden yardım alabilirsiniz. Örneğin koyu renkli bir ceket tercihi yaptığınız vakit, daha canlı renklere sahip pantolon seçimlerinizle dikkat çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Ceketinizin içine tercih ettiğiniz gömlek ya da tişörtleriniz de en az pantolon seçimleriniz kadar önemli bir konudur. Açık renk blazer ceketlerinizi yine ceketinizin içine tercih edeceğiniz açık renk kıyafetlerinizde kombinlemeniz sizin hem spor hem çarpıcı bir görüntü elde etmenize yardımcı olabilir. Ancak atlanmaması gereken bir husus vardır ki, ceketinizin içine tercih ettiğiniz gömlek ya da tişörtünüzün son derece sade olması, çeşitli desenler ve çizgilerden uzak olması gerekmektedir. Kareli gömlek ya da desenli tişörtler ile blazer cekette renk uyumu sağlamak oldukça zordur.

Kumaş Seçimi Nasıl Tercih Edilmeli?

Renk seçiminde olduğu kadar kumaş tercihinizde de farkınızı yansıtmanız mümkün. Aynı tarzda dikilmiş iki farklı blazer ceket, sahip olduğu kumaş çeşidinden dolayı size farklı tarzlar sunabilir. Blazer ceket kombinasyonları içinde daha spor bir görünüm elde etmek istiyorsanız kanvas tarzda dikilmiş ceketleri tercih etmeli, daha klasik bir görüntü için ise kumaş ceketleri seçmelisiniz.

Benzer Yazilar

PRADA VE RICHARD HAINES

Ahmet DOĞDU

Nostaljik Çizgiler

Ahmet DOĞDU

Gömlek ve Kravat ile Giyebileceğiniz 8 Hırka

Ahmet DOĞDU

Siyah Takım Elbise Kombinasyonları

Ahmet DOĞDU

Damatlığınıza Yakışacak Kravat Modelleri

Ahmet DOĞDU

Saatiniz İle Tarzınızı Gösterin

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz