Image default
Erkek Moda

Blazer Ceket Kombinlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Ceket kombini erkek giyimine prestij katan, moda anlayışını birebir yansıtan ve tüm erkeklerin en çok özen göstermeleri gereken unsurdur. Ceket kombini yaparken, kombinin ana hattını oluşturacak olan ceketin kumaşı, rengi ve hatta dikiş biçimi bile oldukça önemlidir. Bu yüzden ceket kombinlemeye başlamadan önce kafanızda genel hatları tasarlamalı ve bu tasarınızı gerekirse kağıda bile dökmelisiniz.

blazer-ceket-kombinleri.jpg

Blazer ceketler birçok erkeğin vazgeçilmez kombin parçası olan birer spor giyim ürünüdür. Her ne kadar spor kategorisine dahil edilse de blazer ceketlerin altına kombinlenecek olan pantolonların modeline göre de klasik veya ‘’casual’’ bir tarz da oluşturulabilir. Ancak birçok tarza uygun olsa da blazer ceket kombinlerken dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında bilgi sahibi olmanız, sizin için daha avantajlı bir durum meydana getirecektir.

erkek-blazer-ceket-modelleri.jpg

Renk Uyumu Şart!

Tüm kombinlerde olduğu gibi blazer ceket kombini yaparken de renk uyumunu mutlaka gözetmeniz gerekmektedir. Renk uyumunu sağlarken kendi zevkinizi yansıtmalı ve kombininize imzanızı atmayı da unutmamalısınız. Blazer ceketinizin altına canlı renkler tercih etmek istiyorsanız, ceketinizin rengi siyah veya diğer koyu renk tonlarında olmalıdır. Çünkü koyu renklerin altına giyilen canlı renkler oldukça şık bir görünüm meydana getirirler. Eğer beyaz veya açık renk tişört ya da gömlek tercih etmek istiyorsanız, gene beyaz veya bej rengi blazer ceket tercihinde bulunmalısınız. Pantolon rengi ise ceketinizle aynı renkte veya o rengin tonlarında olursa muhteşem bir kombin yakalamış olursunuz.

Kumaş Seçimine Dikkat!

Renk seçimine karar verdikten sonra blazer ceketinizle yünlü bir kumaş pantolon kombinlemek istiyorsanız, bu pantolonun mutlaka tek pileli olmasına özen göstermelisiniz. Eğer prestijli bir görünüm sergilemek ve ciddi bir tarz yakalamak istiyorsanız özellikle füme pantolon tercihinde bulunmalısınız.

erkek-blazer-ceket-modelleri.jpeg

Ceket Altına Giyilen Tişört ve Gömlekler Çok Önemli!

Blazer ceket kombini yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında bulunan unsurların sonuncusu da ceketinizin içine giyeceğiniz gömlek veya tişört seçimidir. Blazer ceketlerin tüm tişört ve gömlekler ile kombinlenebileceğini düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Çünkü bu ceketlerin altına giyeceğiniz dikey çizgili gömlekler veya birçok renkten oluşan tişörtler ile kombininizi berbat edebilirsiniz. Bu yüzden dikey çizgili her ne varsa onlardan uzak durmalısınız ve fazla şekil ile amblem içeren tişörtlerden de kaçınmalısınız.

Benzer Yazilar

Koreli Giyim Tarzından İlham Alın

Ahmet DOĞDU

Safari için moda

Ahmet DOĞDU

Damat Adayları İçin 2016 Damatlık Önerileri

Ahmet DOĞDU

Nostaljik Çizgiler

Ahmet DOĞDU

Ünlülerin En Çok Beğenilen Sonbahar Stilleri

Erkek Kadın İlişkilerinde Beden Dili: Kadınlar Ne Demek İstiyor?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz