Image default
Garaj

BMW 328

Bu ekstrem, üstü açık, iki kişilik otomobil BMW 328 yarış otomobilinin 75. yılını kutlamak için tasarlanmış.
BMW 328 klasik Mille Miglia parkurunu en yüksek hız ortalamasıyla turlayan araç unvanını hâlâ elinde tutuyor.
BMW Group Classic’in CEO’su Karl Baumer, “BMW 328 Hommage ile BMW 328’in tasarımcılarının tutkusuna ve yaratıcılığına saygı gösterisinde bulunmak istedik,” dedi ve ekledi “Onlar otomotiv tarihinde kilometre taşı sayılan bir ikon yarattılar.”
Gücünü 3.0 litrelik sıralı altı silindirli bir motordan alan konseptte, karbon fiberle güçlendirilmiş plastik, kapsamlı bir biçimde kullanılmış.
Daha önce BMW M6 ve M3’te de kullanılan bu malzemenin yakında çıkacak i serisi çevre dostu modellerde de bulunması bekleniyor.
Şov otomobilinin gövdesinde karbon örgüsü bir tasarım unsuru olarak kullanılmış; otomobil bir boyayla kaplanmamış. Bu tercih 328’in hafiflik mottosuna da uygun.
Tarz orijinal 328’in görünümünü taklit ediyor ve çift böbrek şeklindeki ızgara gibi kilit BMW tasarım öğelerini bünyesinde barındırıyor.
Diğer tasarım öğeleri arasında hafifçe asimetrik bir ön cam (erken dönem yarış otomobillerine ‘selam gönderiyor’) ve kaput boyunca uzanan, yan panellerin üstünde gözden kaybolan ve her iki yanın altındaki derin kaplamada tekrar ortaya çıkan, deri şeritler bulunuyor.
Birçok yarış otomobili gibi bu araçta da kapı yok.
BMW motor büyüklüğü ve tipi dışındaki ayrıntıları açıklamadı ve performans değerlerini yayınlamadı.
Otomobilin üretime geçmesi ihtimali düşük.

Uzun Süreli İlişkilerde Karşılaşılan ProblemlerUzun Süreli İlişkilerde Karşılaşılan Problemler

Benzer Yazilar

Yeni VW Caddy Modeline Teknik Bakış

Editor

Range Rover Evoque

Ahmet DOĞDU

Bugatti Gangloff

Ahmet DOĞDU

BMW Concept Active Tourer Plug-in Hibrid

Ahmet DOĞDU

LAMBORGHINI AVENTADOR LP700-4

Ahmet DOĞDU

Audi quattro Concept

Ahmet DOĞDU

1 Yorum

Bmw – FAVORITE CARS 23 Haziran 2011 at 10:00

[…] Bmw Resimleri Modifiyeli BMW ler Bmw" title=" Bmw" width="543" style="border:none"> BMW « Financial Report Bmw" title=" Bmw" width="543" style="border:none"> Best Global Brands: BMW Bmw" title=" Bmw" width="543" style="border:none"> BMW 328 | Erkeksen GelDescription : Bu ekstrem, üstü açık, iki kişilik otomobil BMW 328 yarış otomobilinin 75. yılını kutlamak için tasarlanmış. BMW 328 klasik Mille Miglia parkurunu en yüksek hız ortalamasıyla turlayan araç unvanını hâlâ elinde tutuyor. …https://www.erkeksengel.net/bmw .. […]

Cevapla

Yorum Yaz