0.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Şub 23, 2019
Erkek Moda

Boğazlı Kazaklar Tekrar Revaçta

Boğazlı erkek kazakları yeniden dolaplarımızda ki yerini alıyor. Çok eskilerden beri moda olan boğazlı kazaklar 90 yıllarda adeta vazgeçilmez olmuştu. 7’den 70’e her erkeğin giydiği boğazlı kazak o yıllarda herkesin üzerindeydi. Şimdi geri döndüler. Acaba kışlar bu ara soğuk geçiyor ondan mı diye sormadan edemiyoruz. Asıl soru ise şu; geri dönen boğazlı kazaklar ile nasıl kombinler yapabiliriz?

bogazli-kazak

Boğazlı erkek kazakları skinny pantolonlar, Jeanlar ve klasik kesim pantolonlarla bile giyilebilmekte. Ancak bu sefer boğazlı kazaklar kesimleri ile de fark yaratıyorlar. Boğaz kısımları tıpkı, atkı-boğazlık gibi olan kazaklardan, daha bol ki geçmişteki boğazlı kazakların boğaz kısmı çok sıkıydı, salaş kesime sahip modelleri var.Ddökümlü boğazlı kazak modelleri bu yıl hayli moda olacak gibi. Japon ve Kore sitili hüküm sürdüğü modellerde daha ince işlemeleri ve dar kesim modellerini, vücut hatlarına güvenen erkeklerin tercih etmesi daha akıllıca olacaktır. Evet boğazlı kazaklar her ne kadar dökümlü ve daha salaş bir kesimi kapsasa da herkese yakışacağını düşünmek yanlış olacaktır.

bogazli-kazaklar-moda

Boğazlı erkek kazakları ile aksesuar uyumunu da sağlamak oldukça kolay. Bu sayede şık ve farklı bir tarz ile sokak modasında öne çıkabilirsiniz. Atkı kullanımından biraz uzak durarak, bol ve uzun bereleri tercih edebilirsiniz. Renk seçeneklerine göre açık kahverengi ve nötr renkler için lacivert ve bordo bereleri kombin yapabilirsiniz. Boğazlı kazaklar ayrıca son dönemin modası olan erkek, çantalarla da son derece şık durmaktadır. Çantanızı kahverengi tonlarda ve gri seçeneklerinden seçmeniz uygun olacaktır. Boğazlı kazak giyen erkeklerin saç ve sakal tarzları da etkili olacaktır. Bu tarz kazaklar kışın ve soğuğun hatırlatıcısıdır. Bu nedenle kirli sakaldan daha uzun sakallar ile dağınık ve hafif uzun saçların salaşlığı ile farklı bir tarzı yakalayabilirsiniz. Ancak şunu söyleyelim, klasik kesimler için bakımlı bir saç-sakal kombini daha şık olacaktır.

Benzer Yazilar

Erkek Ayakkabılarında 2018 Modası

Editor

Deri Mont Nasıl Kombinlenmeli?

2017 Modasının Dikkat Çeken Renkleri

İtalyan Giyim Tarzı Bir Başkadır

Editor

Erkek Ayakkabılarında Rugan Mı Yoksa Mat Deri Mi?

Erkeklerin Giyim Konusunda İlham Alması Gereken Ünlüler