Image default
Erkek Sağlık

Bölgesel Zayıflama için Hayat Kurtaran 6 Tüyo

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, vücudunuzun belli bir bölgesinde oluşan yağların azaltılması, minimum seviyeye inmesi için kullanılan metotların tümüne verilen isimdir. Hepimizin farklı bir vücut yapısı vardır. Hem genetik olarak hem de içsel ve dışsal faaliyetlere bağlı olarak vücudumuzdaki yağlar vücudumuza homojen şekilde dağılmaz. Bu nedenle belli bir bölgede birikirler. İşte o zaman da bazen diyet ve sporlar ise yaramamaktadır. İşte bunun için bu yazımızda bölgesel yağlarınızdan nasıl kurtulursunuz, onlardan bahsedeceğim.

1- Soğuk Lipofiz Nedir?

Özel başlıkları olan bu yöntemde hangi bölgesel yağlarınızdan memnun değilseniz, oraya yerleştirmelisiniz. Başlıklar deri altını vakumlayarak kendine çeker ve kan dolaşımı miktarını azaltır. Belli bir zaman diliminde 2 derece ile -8 derece arasında kontrollü bir şekilde soğutur. Bu yöntem yağ hücrelerinin donmasını ve kan yoluyla atılmasını sağlamaktadır.

2- Kavitasyon

Kavitasyon, ultrason benzeri bir aletin ses dalgaları sayesinde vücudunuzdaki yağlardan kurtulması amaçlanmıştır. Yağ dokusu hücrelerinde anı ve yüksek basınç oluşturarak yağ hücrelerinin yakılması amaçlanmıştır.

3- Radyo frekans

Cerrahi olmayan bir yağ yakma metodudur. Bu yöntem deri altındaki su ve su iyonlarını hareket ettirir ve belli bir dereceye kadar ısıtır. Bu derece genellikle 40-43 derece civarında olur. Böylece istenen alanın istenen yönde etkilenmesi amaçlanmıştır.

4- Pressoterapi

Pressoterapi ise dolaşım sistemini harekete geçirerek vücutta biriken yağ, sıvı ve toksin gibi vücutta birikmesi istemediğiniz maddelerin dışarı atımını sağlayan yöntemdir.  Bu yöntem, selülit, bölgesel yağ yakımı ve vücut sıkılaştırma için kullanılabilmektedir.

5- Vshape

Vücuttaki fazlalıkları dışarı atmaya yarayan bir incelme yöntemi başında gelmektedir. Yukarıda bahsettiğim soğuk ultrason ve radyo frekans metotlarını bir araya getiren bir yöntemdir. Bölgeye verilen akustik ses dalgaları sayesinde dokuda incelmeler meydana gelmektedir.

6- Zeltiq

Bu yöntemde ise uygulandığı alanda yağ hücrelerinin ısısı 0 dereceye kadar indiriliyor ve böylelikle yağ hücreleri etkisizleşiyor ve ölü hücreler haline geliyorlar.

Benzer Yazilar

Kalp Krizi Belirtilerini Önlemek İçin Ne Yapılmalı?

Editor

Mide Kanserini Engellemek için Çiğ Etten Uzak Durun

Ahmet DOĞDU

Set Arası Dinlenme Süresi Ne Kadar Olmalı?

Editor

Orgazm Ve Boşalma Farklı Şeyler Mi?

Erkekler aldatmaya nasıl bakıyor?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU