Image default
Erkek Sağlık

Boşanmanın farklı etkileri…

Boşanmanın psikolojik zorluklarını erkekler daha zor atlatıyor.
Britanya’da YouGov araştırma şirketinin, boşanmış 3 bin 515 kişiyle yaptığı ankete göre, kadınlar ayrıldıktan sonra erkeklere oranla kendilerini çok daha ‘özgür, hafif ve mutlu’ hissediyor. Buna karşılık erkekler, evliliklerinin sona ermesinin ardından mutsuz ve stresli oluyor, hatta bu ayrılık, intiharı bile düşündürebiliyor. Kadınlar ise boşanmayı ‘yeni bir başlangıç’ olarak görüyor.
Anket çalışmasına katılanlar, ‘son iki yıl içinde boşananlar’ ve ‘iki yıldan daha uzun süredir ayrı olanlar’ diye iki gruba ayrıldı. Buna göre, son iki yıl içinde boşanmış olan kadınların yüzde 53’ü kendini ‘hafiflemiş’ hissederken, bu durum erkeklerin sadece yüzde 46’sında gözlendi. Her 10 kadından dördü, her üç erkekten biri boşandıktan sonra kendini ‘özgürleşmiş’ hissettiğini söyledi. Bu arada, eşlerinden iki yıldan daha önce boşanmış olan erkeklerin yüzde 41’i hâlâ kendini mutsuz hissederken, kadınların ise sadece üçte biri bu ruh hali içinde.
Cosmotürk’ün haberine göre, ancak ayrılan çiftlerin büyük çoğunluğu uzun vadede yine de kendilerini çok daha iyi hissediyor. Bu kıyaslamada da kadınlar daha önde gidiyor.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Kaş Alma ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Editor

Sağlıklı Beslenme Neden Önemlidir?

Editor

TRAŞ KESİKLERİNİ ÖNLEMENİN YOLLARI

Editor

Yakanızdaki Düşman: Kepek

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kasık Fıtığı Hastalığı Ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Ayağınıza Bakın!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz