Image default
Erkek Moda

Brogue’nin Renkli Dünyası

2014 yılı itibariyle modadaki yerini sabitleyen brogue ayakkabıları her sezon için farklı bir yenilik getirerek tahtından inmemeyi başarıyor. Erkek giyim dünyasının vazgeçilmez parçası haline gelen bu maskülen tarz, erkek giyiminin olmazsa olmazları arasında.

Brogue ayakkabılarının hikayesini duymayan, bilmeyen var mı; bilmiyorum. Çünkü hemen bu hikayeyi anlatmaya başlamak istiyorum. Moda dünyasına adım atmasından bu yana hep ilginç gelmiştir bu hikaye. Belki de, hikayeden çok; kullanım alanını, kullanıcı kitlesini böylesine değiştirip, köklü bir tarza sahip olacağı büyük adımlar atması ilginç geldi bana ve hafızama bu denli kazındı bilemiyorum. İrlanda ve İskoçya doğumlu olup, Oxford stilinden esinlenilen deri, delikli ve bağcıklı (ipli) ayakkabı stilidir. Malzemenin su geçirmeyen deriden olması, üzerine açılan deliklerin her hangi bir su geçirmesi durumunda suyu dışarı atması düşünülerek tasarlanmış. Fakat unutulmamalıdır ki, bu ayakkabılar moda dünyasında vazgeçilmez bir parça olmadan önce kırsal kesimlerde, ilk olarak İrlanda’nın köylerinde giyilmeye başlanmış.

brogue-erkek-ayakkabi-modelleri

Moda dünyasına imzasını atmaya başladığı günden itibaren, her sezon kendine bir yenilik, bir değişiklik katmayı hedeflemiş gibi adeta. Yaptığı yenilikler sayesinde daha çok kitleyi kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Erkek giyim dünyasından çıkıp bayan dünyasına adım atmasıyla hayran sayısının oldukça arttığı yadsınamaz bir gerçek. Üstelik artık eskiden tek renk tercih edilen brogue ayakkabılar artık renkli kombinlerin vazgeçilmezi. Renkli brogue seçeneği ile sıradanlaşmış klasik tavrını bir kenara bırakıp biraz spor biraz havai bir etki bırakması ile erkeklerin gözüne girmiş bulunuyor.

ayakkabi-modelleri

Hafta içi işe giderken takım elbisenizi, farklı renkteki gömleğiniz ile tamamlayabileceğiniz renkli brogue ayakkabı uyumundan sizler de vazgeçemeyeceksiniz. Hafta sonu ise aynı şıklığını devam ettirebileceğiniz spor kombinleriniz için renkli brogue ayakkabılar sizin dolabınızın da en gözde parçaları olacak. Böylelikle en trend parçaları yakından takip etmeniz, kombinlerinizde yer vermeniz size ayrıcalık katacak.

Benzer Yazilar

2017 İlkbahar-Yaz Erkek Modasından Kesitler

Ahmet DOĞDU

Erkek Bere ve Kep Modelleri

Ahmet DOĞDU

Stil Sahibi Ünlü Erkekler

Editor

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

En Cool Erkek Pantolon Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Doğru Fular Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz