Image default
Erkek Sağlık

Bu Yaz Sigarayı Bırakmak İçin 7 Neden

Bu Yaz Sigarayı Bırakmak İçin 7 Neden Seçtik:

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın en önemlisi vücudunuzdan günlük zehirlenmelerden kurtulun. Ortalama bir sigara tiryakisi, 30’u özellikle zehirli olan 4000 kimyasal bileşenden oluşan, günde yaklaşık 200 ponpon yapar. Amonyak, aseton, benzen, metanol, pestisitler, polonyum, hidrojen sülfür, hidrosiyanik asit, karbon dioksit, formaldehit ve malign tümörlerin iyi büyümesi için gübreler: benzpiren ve dibenzpiren – bu, tütün dumanı bileşenlerinin tam bir listesi değildir.

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın ikinci nedeni sürekli olarak akciğer kanseri, kalp hastalığı ve kan damarları gelişme riskini çoğaltır. Çernobil nükleer santralindeki kazanın akciğer tasfiye memuru ile 25 yıllık deneyime sahip bir sigara içen kişinin ciğerlerinin durumu karşılaştırılabilir ve hangisinin karşılaştırmadan yararlanacağı henüz bilinmiyor.

Sosyologların, psikologların ve doktorların yorulmadan bizi doldurdukları rakamlar korkutucu: sigara içmek akciğer kanseri ölümlerinin% 90’ına, kronik bronşitlerin% 75’ine ve koroner kalp hastalığının% 25’ine neden olur; Her altı saniyede bir ağır sigara tiryakisi gezegende ölüyor.

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın üçüncü nedeni bağışıklığınızı zayıflatır, grip ve diğer soğuk algınlığı insidansını çoğaltır.

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın dördüncü nedeni ağız kokusu, saç ve kıyafet kurtulursunuz. 1960 yılından bu yana, fakir ülkelerde tütün üretimi üç katına çıkarken, zengin ülkelerde ise aksine yarı yarıya azalmıştır. Amerika ve Avrupa ülkelerinde, eğer bir kişi sigara içerse, onun kötü bir bölgeden olduğuna inanılmaktadır. Batı’da sigara içmek artık uzun süre “güzel yaşam” ile ilişkilendirilmemiştir ve modası geçmiştir.

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın beşinci nedeni kırışıklıklar çok daha sonra yüzünüzde belirlenmesini azaltır.

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın altıncı nedeni engelli olma şansını önemli ölçüde azaltın ve yaşamınızı 10-20 yıl uzatın.

Bu Yaz Sigarayı Bırakmanın yedinci nedeni son olarak, diğer masraflar için paradan tasarruf edin.

Her yıl kasımın üçüncü perşembe günü dünyanın birçok ülkesinde Uluslararası Sigara Günü kutlanır.

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü gerçekleşecek.

Benzer Yazilar

Yaza Fazla Kilolarla Girmemek İçin Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Doğal Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Ahmet DOĞDU

Erken Boşalmanın Psikolojik Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde En Çok Görülen Kanser Türleri

Ahmet DOĞDU

Testis Kanseri Nedir ? Belirtileri Nelerdir ?

Ahmet DOĞDU

Erkekler de Pilates Yapar

Ahmet DOĞDU