Image default
Genel

Bu Yaz Yapmanız Gereken 4 Şey

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

Kışın verdiği duygusal yıpranmayı tamir edebilecek en güzel şey doğa ile iç içe olmak ve olabildiğince vakit geçirmektir. Dağların üzerinde denizi izleyerek yürümek gibisi yoktur. Her seyahat bir kaçıştır, bazen herkesten bazen her şeyden. Yürümek eylemi bu kaçışların sanatsal dokunuşlarıdır. Gelin hep beraber sanatsal bir eylem yapalım ve bu güzel yolu adım adım içimize ruhumuza sindirelim.

Tarihi bir yürüyüş yolu olan Likya yolu ortalama 480 km uzunluğunda.  Bu yürüyüş kaç günde biter ? Yanımıza neler almalıyız ? Ancak basit bir hesap yapacak olursak ve günde 25 km yol alabileceğimizi hesaplarsak ortalama 20 günde tamamlayabileceğinizi düşünmek doğru olacaktır.
Yanınıza almanız gerekenler: Şöyle bir sıralayacak olursak; yürüyüş botu (havanın sıcak olmasından ziyade, bileğinizin kapalı olması önemli), su matarası, düdük (olur da gruptan ayrılır veya kaybolursanız diye), çakı (her eve lazım), şapka, rüzgarlık ve yağmurluk, sırt çantası, dudak ve güneş kremi, el feneri ve kafa lambası, uyku tulumu, mat, ilkyardım çantası, dayanıklı bir pantolon ve şort, kibrit ve tabi ki harita.

KAPADOKYA’YA GİTMENİN TAM ZAMANI

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peri bacalarını oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peri bacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır.
Bütün bu güzelliklere katılacağınız balon turlarıyla yüksekten bakmaya ve bu keyfi yaşamayı sakın ola ihmal etmeyin tabi yükseklik korkunuz yoksa. Rehberler eşliğinde yapacağınız turlar ile de peri bacaları, kiliseler, manastırlar, vadiler ve daha niceleri de sizleri bekliyor. Umarız tavsiyemizden keyif alır ve her kareyi fotoğraflayarak kendinize sevdiklerinizle beraber bir anı albümü oluşturabilirsiniz.
Kemerlerinizi bağlayın iniyoruz.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Hamile, Astım, Sara, Kalp Rahatsızlığı olan vb. haricindeki kişiler ile 100 kg üzerinde olmayanlar uçabilir. 16 yaşından küçükler için ise ailenin iznine ihtiyaç vardır. Yamaç paraşütü sporunu tecrübeli pilot eşliğinde 2 kişi olarak yapıyorsanız buna TANDEM UÇUŞ denir. Tandem uçuşta yolcu önde bulunur ve özel üretilmiş çelik terazi ile birbirine bağlanır. Pilotun öndeki yolcuya koş demesi ile birlikte pilot la birlikte durmadan koşarak havalanılır. Tandem uçuş için önceden herhangi bir eğitim almanıza gerek yoktur. 6 aylık yaz döneminde ise 45-50 bin kişi tandem olarak Ölüdeniz’ de uçmaktadır.

KAMP KURUN

Deniz, kum, güneş tandemi bana göre değil diyorsanız, alternatif ve en etkili dinlenme biçimi olan kamp kurma eylemini gerçekleştirebilirsiniz. Bütçenize ve size olan yakınlığına göre belirlediğiniz bir kamp alanına giderek bütün stres ve yorgunluklarınızı orada bırakabilir. Kendinizi rejenere edebilirsiniz. Doğa ile baş başa kalmak size de iyi gelecektir.

Benzer Yazilar

KADINLARIN ERKEK KARİYERİNE BAKIŞI

Editor

Çizgi Roman Seven Erkekler

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Uyarıyor Giyiminizde Asla Ama Asla Yapmamanız Gereken Yanlışlar

Ahmet DOĞDU

Seyahat Tutkunlarına Hediye Edilecek Aksesuarlar

Editor

Kadınları En Çok Etkileyen 5 Davranış

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştirmek İsteyen Erkekler için Öneriler