Image default
FelsefErkek

Burçlara Göre Erkeklerin Özellikleri

Burçların kişilerin özelliklerine olan etkisi kesindir. Kimisi burcunun özelliğini taşırken, kimisi de yükselen burcunun özelliğini taşımaktadır. Ancak doğrudan ya da dolaylı olarak, kişilik belirlenmesinde etkili olduğu söylenebilir.

astroloji.jpg

Kadın ve Erkek?

Aynı burcu taşıyan kadın ve erkeğin taşıdıkları özellikler elbette aynı olmamaktadır. Erkeklerin doğası kadınlarınkinden farklı olduğu için erkeklerin burçlara göre taşıyacağı özellikler de farklı olmaktadır. Bu nedenle bu yazımızda erkeklerin burçlara göre taşıdıkları özellikler ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik.

koc-burcu-erkegi.jpg

 • Koç Burcu

Sevgi dolu ve takdir edilesi azimleri vardır. Merhametlerinin yanı sıra düşüncesiz tarafları da yok değildir. Bu nedenle onu kimi zaman uyarmak gerekebilir. Evcimen, gezmeyi seven ve keskin bakışları ile inkar etse de sarsılmasını istemediği bir otoriteye sahiptir. Bu nedenle en zor erkek burcu olarak da bilinir.

 

 • Boğa Burcu

Ailesine düşkünlüğü ile bilinir. Pratik zekalı ancak detaycıdır. Gelenekçi, risk almayı sevmeyen ve gelenekçi yapıları vardır.

 

 • İkizler Burcu

Genellikle konuşkanlıkları ile bilinirler. Ancak, söylediklerini ve verdikleri sözleri her zaman tutamayabilirler. Bu durumda ısrarcı olmanızın bir anlamı da yoktur. Karşısındakini çok çabuk kendisine inandırabilecek kadar etkileyicidir. İlişkide özgürlüğüne düşkünlüğü ile bilinirler.

 

 • Yengeç Burcu

Biraz inatçı, biraz hayalperest ama bir o kadar da iç dünyasında hassas yapıdadırlar. Ailesine ve özgürlüğüne düşkün ancak bir o kadar da sadıktır. Ayrıca, risk almayı sevmeyen ve iç dünyasında yaşadığı farklı alemler olduğu için kimse onu tam olarak anlayamaz.

aslan-burcu-erkegi.jpg

 • Aslan Burcu

Beğenilmek herkesin olduğu gibi onun da hoşuna gider. Toplumda öncü olmayı sevdiği için dikkat çekici karakter ve görünümdedir. Hareketli, eğlenceli bir yapısı vardır. En tehlikeli burç erkeği olarak karşınıza aslan erkekleri de çıkabilir.

 • Başak Burcu

Zeki ve çalışkandırlar. Çok fazla girişken değildir, bu nedenle sırlarınızı onunla gönül rahatlığı ile paylaşabilirsiniz. Hastalık derecesine varana kadar titizdirler.

 

 • Terazi Burcu

Ilımlı, uyumlu ve pozitif kişilikleri ile toplumda genelde sevilirler.

 

 • Akrep Burcu

Sert mizaca sahiptir, azıcık kıskanç ve hafif despot bir yapısı vardır. İğneyi başkalarına batırırken, çuvaldızın kendisine batırılmasından hoşlanmaz.

 

 • Yay Burcu

İdealisttir ve haksızlığa gelemez. Dürüstlükten yanadır. Ancak özgürlüğüne düşkünlüklerinden dolayı da genellikle evlilik taraftarı değildirler.

 

 • Oğlak Burcu

Çok fazla sosyal olmayan, çalışkan yapıları vardır. Genellikle kendi dünyalarında yaşarlar ve çalışkanlıkları ile bilinirler. İyiliği de kötülüğü de unutmazlar ve her ikisinden de ders çıkarırlar.

 

 • Kova Burcu

Hem zeki, hem sempatiktir. Ancak özgürlüklerini kimse onların ellerinden alamaz. Zeki oldukları için onu çözmek pek mümkün değildir. Çözen kişileri de hayatına alırlar zaten.

 

 • Balık Burcu

Romantik, sakin ve huzurlu yapıları vardır. Konuşkan ancak hassas yapıdadırlar. En iyi erkek burcu hangisi derseniz, iyi olup olmadığına siz verin ancak en mütevazı olanı balık burcudur.

 

 

 

Benzer Yazilar

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Kadınlar ve Erkeklerin Arkadaşlığı

Ahmet DOĞDU

Eyvah! İş Arkadaşınızdan Hoşlanıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Kadınlar Ne Duymak İster?

Kadınlar Ne ister?

Ahmet DOĞDU

Erkek Psikolojsinden Ne Kadar Anlıyorsun?

Editor

Yorum Yaz