Image default
Erkek Sağlık

Burun Estetiği ve Değişim

Burun kişinin yüz hatlarını en çok ortaya çıkaran ve dikkat çeken organlardan biridir. Bazen işlevsel sorunlar bazen de kişisel istekler burun estetiği konusunu gündeme getirebilmektedir. Kişinin görüntüsünü çok değiştiren bu estetik bazı durumlarda gerçekten zorunlu olabilmektedir.

Burun estetiği için uygun yaş nedir ? 

Estetik kişisel bir istek içinse mutlaka ergenlik bitimi 18 yaş beklenmelidir. Aksi takdirde burun tam olarak oturmadığı için ameliyat ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Eğer zorunlu bir işlemle beraber estetik düşünülüyorsa 16 yaş itibari ile bu sorunlar ortadan kaldırılabilir.

Ameliyat süreci zor mudur? 

Yeni yöntemlerle estetik ameliyat süreci baya kolaylaşmıştır. Artık burnu tam kırmadan daha modern yöntemler kullanılmakta ve bu sayade morluk ya da şişlik gibi sorunlar çok daha az olmaktadır. Burun ameliyatı bir çok açıdan değerlendirilmelidir.

Ameliyattan kaç gün sonra normal hayata dönülür?

Ameliyat sonrasında 1 hafta içerisinde tamponlar çıkmakta ve 10 gün sonra kişi masa başı işlerine dönebilmektedir. Bu kolaylığı ile birlikte artık bir çok kişi rahatlıkla burun ameliyatı için izin alıp hayatlarını çok zora sokmadan işlemi gerçekleştirmektedir. Sizler de bu ameliyatı sadece 10 gün izin ile rahatlıkla atlatabilirsiniz.

Ameliyatta çıkabilecek sorunlar nelerdir?

Ameliyat sürecinde çıkabilecek en büyük sorunlardan biri kanama problemi olmaktadır. Bu sorun yeni teknikler ile kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. Morluk ve şişlikler yine bu yeni yöntemler ile neredeyse yok denecek kadar az görünür hale gelmiştir. Estetik ameliyat sürecinde bu sorunlar oldukça düşük bir ihtimal olsa da yine de bu konuda bilgilenmek gerekir. Doğru bir bilgilendirme ile tüm ihtimalleri öğrenmeli ve bu ihtimallere göre bir yol planı izlenmelidir. Doğru ameliyat doğru hekim işbirliği ile oldukça önemlidir.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Ter Kokusu Problemi

Ahmet DOĞDU

Her 3 erkekten 2’si sertleşme sorunu yaşıyor

Ahmet DOĞDU

Vücut Geliştirme Yapmak İsteyen Erkekler İçin 7 Öneri

Erkeklerde Tiroit Hastalıkları

Seksin vücuda faydaları

Ahmet DOĞDU

Vücut Tipine Göre Beslenme Önerileri 

Editor