Image default
Kapak

Çalışanlar İçin Hafta Sonunu Değerlendirme Fikirleri

Bütün bir hafta çalışıp yorulduktan sonra hayali kurduğunuz gün geldi çattı; hafta sonu. Fakat hafta sonu için plan yapamadınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu hafta sonu bir yerlere kaçmak gerek diyorsanız size birkaç hafta sonu kaçamak yerleri önerimiz var.

Polonya’ya Gidip Gelmek, Polonezköy

1800lü yılların sonunda Polonya’dan gelen Lehler tarafından kurulmuş olan polonezköy, İstanbul sakinlerini dinginliği, güzelliği ve organik yaşamıyla içine çekiyor. Evleri, kilisesi ve tarihi yapılarıyla size Polonya’daymış izlenimi sunan Polonezköy; küçük ve doğa dostu işletmelerin yer aldığı; piknik yapabileceğiniz, ata binebileceğiniz, organik pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz şirin bir köydür.

Polonezköy - Beykoz İstanbul
Polonezköy – Beykoz İstanbul

Şehirde Ama Değil, Riva

Karadeniz’e kıyısı olan Riva, İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta. Merkezinde özellikle kıyı kenarında bulunan özensiz ama samimi restoranları balık yemeyi sevenler için harika lezzetler sunuyor. Diğer yandan Riva’nın içinden geçen derenin kıyısında yapacağınız bir piknik sizi yeterince tatmin edecektir.

Marmara’da Egeyi Gezebilmek, Tirilye

Küçük sevimli bir tatil kasabası olan Tirilye, Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlıdır. Her yerden fışkıran tarihi binaları, dar sokakları, kapı önü sohbetini yapan yaşlı teyzeleri ve Rum evleriyle egeyi andıran sevimli tatil beldesinde, sahilde bulunan teknelerde balık ekmek yemenizi öneririm.

Anadolu’nun Ortası, Beypazarı

Ankara’ya yaklaşık 100 km uzaklıkta olan Beypazarı, doğallığı ile gözde hafta sonu gidilecek tatil yerleri arasında. Tarihi konakları, ev yapımı ürünleri ve el sanatlarının eşsiz örneklerini bulabileceğiniz sakin bir yerleşim yeri Beypazarı.

Ankara Beypazarı
Ankara Beypazarı

Büyüleyici İlçe, Amasra

Son dönemde hafta sonu tatili için gidilecek yerler arasında popüler olan Amasra, sunduğu muhteşem manzarasıyla insanları büyülüyor. Bartın iline bağlı bir ilçe olan Amasra, Karadeniz’e doğru uzanan bir burunda bulunuyor. Yaklaşık 3000 yıllık tarihi ile sizi geçmişte bir yolculuğa sürüklüyor. Özellikle kalesini görmenizi ve el sanatları çarsını gezmenizi öneririm.

Benzer Yazilar

Kadınlara Yılbaşında Nasıl Hediyeler Alabilirsiniz?

Bumerang Vespa Academy vs Erkeksen Gel

Ahmet DOĞDU

Metroseksüelliğin suyunu çıkaran erkekler..

Ahmet DOĞDU

Baba İçin Alına En Güzel Hediyeler

Ahmet DOĞDU

Votka Çeşitleri ve Ülkeleri

Ahmet DOĞDU

2010′da Vizyona Giren Aksiyon Filmleri

Ahmet DOĞDU