Image default
Erkek Moda

Capri Giymek Her Erkeğe Yakışır mı?

Erkeğe o yakışır mı bu yakışır mı derken şimdi de konumuz capriler. Capri kelimesinin sözcük karşılığı “ baldırı saran diz altı pantolon “. Yani bir diğer adıyla bermuda şortlardan bahsediyoruz. Genelde bayanların tercih ettiği capriler, son yıllarda erkeklerin de tercihi olmuş durumda. Özellikle yazın tercih edilen caprilerin rahat oluşu, serin tutması gibi özellikleriyle erkek modasında aslında yıllardır var. Yıllardır hayatımızda var olması beraberinde getirdiği sorular var tabi. Onlardan bir tanesi de capri giymek her erkeğe yakışır mı sorusu…

erkek-capri-modelleri

Vücudunuzu tanıyın:

Çoğu kadının, erkeklerde capriyi beğenmediği hatta itici bulduğu düşünülür. Caprinin erkek için yanlış bir seçim olduğu zannedilir. Hâlbuki her kıyafette olduğu gibi üzerinizde taşıyabileceğiniz parçalar seçerseniz ve vücudunuza tanıyıp onu nasıl giyeceğinizi bilirseniz capri de dâhil istediğiniz pantolonu giyebilirsiniz.

Boyunuza göre seçim:

Capri de ortaya çıkan en büyük sorun boyun basık göstermesidir. Bu yüzden bacak boyu kısa bir erkeğin capri giymesi çok da uygun olmayacaktır. Çünkü kadınlardaki gibi erkeğin topuklu giyme imkânı da yoktur. Ancak yine de çok isterseniz bacak boyunuzu çok kapatmayacak şekilde capri giymeniz daha güzel olacaktır.

erkek-capri-modelleri-2016

Floral desenli capri giymek:

Beyler bizim görüşümüze göre floral yani çiçek desenli capriler pek hoş durmuyor. Ülkemizde Akdeniz iklimi hâkim olsa da bizce sadece plajlarda, tatil yerlerinde tercih etmeniz daha doğru olacaktır. O yüzden çiçek desenli capriler yerine daha sade bir erkek caprisi daha doğru olacaktır.

Capriyi doğru yerde giymek:

Yukarda da bahsettiğimiz gibi maalesef capriler her yere giyilebilecek pantolonlar değildir. Örneğin işyerinde capri giymeniz pek uygun olmayacaktır. Daha eğlenceli, salaş ortamlarda capriyi tercih edin.

Erkek caprisi ve capri giymek sorunsalında yapılan yanlışlardan ve nerelerde giyilmesinden bahsetmiş olduk. Hala ikna olmadıysanız galerimize buyurun ve siz karar verin.

Benzer Yazilar

Palto Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Modaya İlham Veren Ünlüler

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Giyim Modasına Dair Her Şey

Editor

Vücut Yapınıza Göre Giyim Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Doğru Fular Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyim Sonbahar Kış Renkleri 2013-2014

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz