Image default
Genel

Çekici Bir Erkeğin Ses Tonu Nasıl Olmalıdır?

Çekici bir erkek olmaktan öte öncelikle etkileyici bir konuşma yapmak için ya da herhangi birisiyle iletişim kurabilmek için iyi bir ses tonuna sahip olmak çok önemlidir. Etkileyici bir ses tonu sizi özgüvenli, kendinden emin birisi olarak göstereceği gibi yoluna koymak istediğiniz işleri daha kolay bir şekilde halletmenizi sağlar. Yani aynı zamanda size beklenmedik bir avantaj sağlar.Burada bahsi geçen ses tonu çok farklı tipte ses tonları olabilir. Daha yüksek tonda konuşmalar da karşı tarafı etkileyebilir.

Erkek-sesi

Ses tonunuzu ayarlarken konuştuğunuz konuyu göz önüne almalısınız. Eğer gün içinde başınızdan geçen herhangi bir olayı anlatırken çok etkileyici bir ses tonuyla konuşmaya çalışırsanız karşı tarafa anlamsız bir çaba içinde olduğunuzu düşündürtebilirsiniz. Bunun yerine bir filmi anlatırken ya da kendinizden bahsederken çekici bir tavır takınmanız farklı bir ses tonu kullanmanız çok etkili olacaktır.

Aynı zamanda bir yemek tarifi verirken de çekici bir tonda konuşabilirsiniz. Örneğin burada önemli olan kendinizi güzel ifade edebilmek, yemek yapmaktan çok zevk aldığınızı göstermektir. Bunu başarmak için ses tonunuzu ayarlayarak hafifçe kekik serptiğinizi söylemeniz gibi ufak ayrıntılarda saklanmış tonlamalar karşı tarafın dikkat kesilip sizi dinlemesini dahası çekici bulmasını sağlar.

Ses-Tonu-Nasil-Olmalidir

Ses tonunuzu hareketlerinizle ve vurgulu bir konuşmayla desteklemeniz gerekir. Ellerinizi konuşmaya dahil edip dikkati yüzünüze ve ellerinize çekebilirsiniz. Yüzünüzde herhangi bir noktayı hafifçe kaşımak dikkatleri gözlerinize ve dudaklarınıza çekeceğinden etkileyici olan ses tonunuz daha da  çekici bir hal alacaktır. Konuşmaya vurgulu kelimeler de eklerseniz sizin nasıl konuşacağını bilen yani soğukkanlı bir şekilde uygun olmayan konuşmalar yapmayan bir kişi olduğunuzu gösterir. Kitap gibi konuşmak şeklinde değil de daha sakince kelimelerin net olarak anlaşılabileceği şekilde olması gereklidir.

Benzer Yazilar

Bakımlı Sakal Ve Bıyığa Sahip Olmak İçin 5 Öneri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vazgeçilmezi Karizmatik Saç Modelleri

Dikkatleri Üzerinize Çekmenin 5 Yolu

Editor

Erkekler Doğum Kontrol Hapı Kullanırsa Ne Olur?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayalindeki Dünyaca Ünlü 10 Kadın

Ahmet DOĞDU

Top 5 Netflix Belgeseli

Editor

Yorum Yaz