Image default
Erkek Moda

Takım elbiseler için cep mendili

2013 erkek modasında beyleri şıklaştıran bir diğer önemli unsur da kullanılan cep mendilleridir. Cep mendilleri kravatla uyumlu aynı kumaş ve renkten seçildiği gibi, uyumlu tonlarda da seçilebilinir. Bunun yanı sıra cep mendilinin gömlekle uyumu da dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Seçilen cep mendili gömlek kumaşından olduğu gibi, düz beyaz bir ipek mendil de kıyafette kullanılabilinir.

pocket-square

Cep mendili kullanırken bir diğer önemli noktada mendilin katlanma şeklidir. Çok farklı katlama stilleri olmakla beraber, ipek mendillerin katlandıktan sonra uç kısımlarının sarkacak şekilde aşağı doğru bırakılması şık bir görüntü yakalanmasını sağlayacaktır. Kravatın kullanılmadığı durumlarda ya da gömlekle birebir aynı renk mendilin olması halinde düz bir katlama stili yapılıp, mendilin üst kısmı gözükecek şekilde cebe yerleştirilebilinir.

2013 erkek modasında beylerin şıklığına şıklık katacak olan çok önemli bir detay olarak göze çarpan cep mendilleri, özel davetlerin, iş toplantılarının ve şık yemeklerin vazgeçilmez unsurudur. Asaletin, şıklığın önemli elemanı olan cep mendilleri, kravata uyumlu kumaştan seçilebileceği gibi, gömlek – mendil arasında özel bir kombin yakalamak da mümkün olmaktadır. Doğru kullanıldığında dümdüz ipek beyaz bir cep mendili bile kişinin duruşunu değiştirip farklı çok özel bir havaya sokmaktadır. Dikkatlice katlanıp, doğru bir şekilde cebe yerleştirilen cep mendilleri, en özel anların, en şık davetlerin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

Nasıl Mı? Katlanır

Benzer Yazilar

Amerikan Erkeklerinin Sokak Modası Yolculuğu

Akıllı Saatler

Editor

Erkek Givenchy 2010 Sonbahar Kış Modası

Ahmet DOĞDU

Kadınları Etkilemek İçin Nasıl Bir Tarzım Olmalı?

Editor

Üniversiteli Erkeklerde Yaz Okulu Giyim Modası

Yaz Düğünü için Erkek Kostüm Kombinleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz