23.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Vajinalog + 18

Cinsel Birlikteliğin Herkesin Bilmediği Faydaları Nelerdir

Bazıları ihtiyaç olarak, bazıları spor olarak, bazıları da eğlence olarak görse de cinselliğin bilinmeyen faydaları da bulunmaktadır. Düzenli cinsel yaşama sahip olmak, kişilerin mutluluklarını arttırır ve daha enerjik olmalarını, işlerinde daha başarılı olmalarını sağlarken, onları depresyondan uzak tutar. Mutluluk kaynağı olmasının dışında ise düzenli seks hayatına sahip olan kişiler fark etmeseler bile bundan hayatlarının hemen her alanlarında faydalanıyorlar.

Cinsel birliktelik özellikle kadınların daha güzel görünmelerini sağlıyor. Salgılanan östrojen hormonu saç ve cilt sağlığına doğrudan etki ederek, saçların daha parlak, cildin de daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Düzenli seks sayesinde salgılanan hormonlar hem erkeklerin hem de kadınların daha genç kalmalarını sağlıyor. Anti-aging etkilere sahip olduğu kanıtlanan düzenli cinsel yaşamın vücuttaki kasların çalışmalarını sağladığı belirtiliyor. Karın, bacak, popo ve yüz kasları için etkili bir spor olan seks, bedenin genç ve dinç kalması için birebir. Bu sayede kişiler kendilerini daha huzurlu ve çevreleriyle daha uyumlu hissediyor.

Zayıflık ve mutluluk ise cinselliğin faydaları arasında en kolay fark edilenleridir. Seks sırasında çalışan kaslar bir ilişkide 500 ila 1000 arası kalori kaybına sebep olabilmektedir. Düzenli seks eşittir düzenli spor olarak düşünüldüğü zaman vücudun seks ile şekle girmesi ve fazla kilolardan kurtulmak ya da formda kalmak seks ile mümkündür denilebilir. Hem bu etkisi sayesinde hem de hormonal salgılar sayesinde kişiler daha mutlu olmaya başlıyor ve depresyondan kendilerini uzak tutabiliyorlar.

Kadınların cinsel birlikteliği reddetmek için kullandıkları baş ağrısı bahanesi ise, düzenli cinsel yaşama sahip olunca ortadan kalkıyor. Yapılan araştırmalar seksin endorfin hormonu salgılanmasını sağladığını ve böylece beyindeki ağrı merkezine etki ettiğini kanıtladı. Seks sırasında kan dolaşımının hızlanması ile hafif dereceli ağrıların giderildiği gözlemlenmiştir.

Seksin en büyük faydası ise, bağışıklık sistemine olan etkisi. Düzenli seks hayatı olan kişilerin akyuvar sayılarındaki artış nedeniyle bakteri ve virüslere karşı direncin de arttığı gözlemlenmiştir. İlişki sırasında salgılanan immunoglobulin vücudu dış tehditlere karşı korurken, kalp sağlığı için de oldukça yararlı olduğu ortaya çıkmıştır. Kalp krizi riskini ciddi oranda düşürmek, düzenli cinsel hayata sahip olmaktan geçiyor.

Görüldüğü gibi seksin faydaları oldukça fazla. Bilinen ve bilinmeyen yönleriyle, düzenli cinsel yaşama sahip olmak kişilerin hayatlarını her anlamda olumlu etkiliyor denebilir.

Benzer Yazilar

Sertleşme Sorunu Erken Boşalmayı Da Tetikliyor

Editor

Cinsel İsteksizlikte Performans İlaçları Kullanmak

Editor

Sertleşme Sorunun Çözümü Var Mı?

Editor

Aynı Anda Orgazm Yöntemleri

Editor

Mutlu İlişki

Cinsel Hayatınızı Renklendirmeniz için 4 Öneri