Image default
Vajinalog + 18

Cinsel Gücü Artıran 5 Besin

Cinsel hayatınızı renklendirmek, canlı tutmak ve enerjik kalmasını sağlamak için sadece yeni yöntemler denemeniz yetmez. Aldığınız besinlere de dikkat etmeniz gerekir. Doğada bulunan bazı besinler, cinsel gücünüzü artırmanızı ve cinsel hayatınızı sürekli canlı tutmanızı sağlar. Bu besinlere genel olarak verilen ad ise Afrodizyak’tır. Bu besinleri belirli dozlarda kullandığınız zaman cinsel gücünüzün ve enerjinizin artması kaçınılmazdır. Fakat dozu kaçırdığınız zaman ise sağlığınız açısından tehlike yaratabileceğini de unutmamalısınız. İşte, cinsel gücü artıran besinler:

cinsel-gucu-artiran-besinler-bal.jpg

1. Bal

Antik çağlardan bu zamana kadar bir çok topluluk tarafından afrodizyak olarak kullanılan bal, hem cinsel gücü hem de cinsel isteği artıran besinler arasında ilk sırada gelmektedir. Tek başına, sade bir şekilde yendiği zaman bu etkiyi gösterdiği gibi başka besinlerle karıştırılıp tüketildiği zaman da aynı etkiyi göstermektedir. Bunların dışında, içeriğindeki mineral, vitamin ve antioksidanlar sayesinde de metabolizmanızı güçlendirir.

2. İstiridye

İstiridye, içeriğinde bulunan çinko sayesinde erkeklerde sperm kalitesini artırırken hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği artıran besinler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda içeriğindeki fosfor, çinko ve iyot sayesinde kadın ve erkek libidosunun yüksek kalmasını sağlar. Ayrıca ünlü bir çapkın olan, hatta tarihin ilk Playboy’u diyebileceğimiz Kazanova’nın da bu besini sürekli olarak tükettiğini belirtmemizde fayda var.

3. Ananas

Ananas, içeriğinde yer alan Bromelin enzimi sayesinde cinsel hormonları uyarmasıyla kadın ve erkeklerde cinsel arzuyu artıran besinler arasında yer almaktadır. Ayrıca serinletici bir besin olduğu için yaz aylarının da vazgeçilmezidir.

4. Ahududu

Özellikle kadınlar üzerinde daha etkili olduğu bilinen Ahududu da cinsel gücü artırıp libidonun sürekli yüksek kalmasını sağlayan besinlerden biridir.

cinsel-gucu-artiran-besinler-incir.jpg

5. İncir

Erkeklerde cinsel gücü artıran en önemli afrodizyaklardan biri olan incir, içerdiği b ve e vitaminleri sayesinde metabolizmayı güçlendirmekte ve lifli yapısı sayesinde de sindirimi kolaylaştırmaktadır.

Benzer Yazilar

PETRA NEMCOVA

Ahmet DOĞDU

Gündüz Arkadaş Akşam Sevgili

Ahmet DOĞDU

Erkeklere Yatakta Yapılmaması Gereken 5 Şey

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.4

Ahmet DOĞDU

Victoria’s Secret 2012 Show

Ahmet DOĞDU

Cinsel İlişki Sırasında Çabuk Yorulma

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz