Image default
Vajinalog + 18

Cinsel İlişki Sırasında Çabuk Yorulma

Cinsel ilişkinin yarıda kesilmesi sıklıkla yaşanabilen ve çiftlerin cinsel sorunlarından biri olarak görülmektedir. İlişkinin yarıda kesilmesi genellikle çiftlerin aynı anda veya birinin cinsel ilişkide çabuk yorulma durumu neticesinde olur. Sevişirken yorulmak farklı sorunlardan kaynaklanabilir. Bunların bazıları fiziksel ve bedensel olabilirken bazıları ise tamamen strese bağlı ve zihinsel sorunlardır.

sevisme-yorulma

Sevişirken yorulmak eğer fiziksel ve bedensel bir sorun ise mutlaka bir doktora görülmeli ve bunun nedenleri araştırılmalıdır. Kalp, ciğer gibi organların hızlı nefes alındığı ve kanın hızla vücudu dolaştığı heyecan içeren durumlarda kalıtımsal veya gelişimsel sorunların yaşadığı görülmektedir. Bu nedenle bir uzmana aktarılan, sevişirken yorulma, nefes alamama, aşırı terleme, bitkin kalma durumları üzerinden tedavi görülmelidir. Bu tarz bedensel sorunların dışında cinsel ilişkide çabuk yorulma düşünsel ve günlük strese bağlı olarak da gelişebilmektedir. Bu durum özellikle çiftlerin veya çiftlerden birinin arzuyu ve isteği çok uç noktalarda yaşamasından kaynaklanmaktadır. Duyulan aşırı tutku ve heyecan neticesinde cinsel ilişki hızla ve büyük bir efor sarf edilerek yaşanır. Neticesinde de yorulan eş veya eşler cinsel ilişkinin yarıda kesilmesi durumu ile karşı karşıya gelecektir.

 

evi-yatak-odasi

Sevişirken yorulmak partnerlerden birinin başına geliyorsa, ilişki sırasındaki rol ve ilişkideki harcanan eforun paylaşılması gerekecektir. Erkeğin daha çok efor sarf ettiği durumlarda ve pozisyonlarda erkeğin yorulması kaçınılmaz olur. Bu nedenle çiftler kendi aralarında konuşarak, alınacak hazzın devam edeceği, erkeğin gücünün daha az biteceği farklı pozisyonları deneyebilirler. Aynı durum kadının yorulması ile neticelenen ilişkiler için de uygulanmalıdır. Cinsel ilişkide çabuk yorulma çiftlerin ilişkilerini, duygusal bağlılıklarını olumsuz etkileyebilir. Çünkü çiftler tatmin olmadan ve mutlu olmadan cinselliği noktalamak zorunda kalırlar. O nedenler cinsel ilişkinin yarıda kesilmesi durumu bir uzman desteği alınarak ortaya konmalı, sebep olan durumun tespitine göre tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Bu konuda özellikle son dönemlerde yaygınlaşan, cinsel gücü artırıcı ve yorulmamayı sağlayan birçok ilaç ve krem satıldığı görülmektedir. Bunlara itibar etmeden, önce çiftlerin kendi aralarında sorunu paylaşıp, yorulma sorununun çözülmemesi halinde de bir uzmana danışmaları daha doğru olacaktır.

Benzer Yazilar

Kelly Brook

Ahmet DOĞDU

Erkekler De Çoklu Orgazm Olabiliyormuş

Cinsellik İhtiyaç Mıdır?

Ahmet DOĞDU

İşte Erkeklerin Libidosu En Yüksek Saatleri

Editor

Erkeklerin Cinsel İstekleri Ne Zaman Artar?

Ahmet DOĞDU

Barbara Palvin

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz