Image default
Vajinalog + 18

Cinsel İsteksizlikte Performans İlaçları Kullanmak

Hem kadınlarda hem de erkeklerde dönem dönem cinsel performansta düşüşler yaşanabilmektedir. Özellikle ilerleyen yaşların etkisiyle, erkeklerde cinsel yaşam sorunlarından en büyüğü performans düşüklükleri olmaktadır. Cinsel isteksizlik ve performans düşüklüğünü gidermek için bir takım ilaçlar üretilmiştir. Bu ilaçları kullanmak cinsel performansa ne derece etki eder, performans arttırıcı ilaçları kullanmak gerekir mi sorularının cevapları için sizlerleyiz.

Cinsel Performans İlaçları Kullanmanın Olumlu Ve Olumsuz Yanları

Erkeklerde cinsellik her yaşta var olan bir kavramdır. Ancak özellikle 50 ve 55 yaş itibari ile cinsel güçte azalmalar, performansta düşüşler, sertleşme sorunları, meni azlığı gibi durumlar baş göstermeye başlamaktadır. Bu tür sorunların önüne geçebilmek ve daha kolay ve de rahat bir şekilde cinsel ilişkiye girmek için performans arttırıcı ilaçlar üretilmiştir. Bu ilaçlar, sertleşmede sorun yaşayan, cinsel birlikteliği hemen bitirmek zorunda kalan ve erken boşalan erkeklerdeki sorunları azaltmak için üretilmiştir. Bazı durumlarda oldukça etkili olan cinsel performansı arttırıcı ilaçların doktor kontrolünde kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur. Hatta birçok erkek bu ilaçları geç keşfetmiş olmanın pişmanlığını dahi yaşamaktadır. Ancak doktor gözetiminde kullanılması gerektiklerinin altını tekrar çizmemizde yarar var.

Cinsel performansı arttırıcı ilaçların tansiyonu düşürücü etkisi bulunmaktadır. Tansiyonun düşürülmesi, sertleşmenin daha kolay gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı kalp ve tansiyon hastası olan erkeklerin cinsel performans arttırıcı ilaç kullanmadan önce mutlaka doktora başvurması gerekmektedir. Bir süre kendinizi iyi hissettiren ve daha kolay ilişkiye girmenize yardımcı olan bu ilaçlar, bir süre sonra ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Tansiyon ve kalp hastası olan insanların da bu ilaçları kullanabileceği türleri bulunmaktadır. Kullandıkları tansiyon ve kalp ilaçlarının yanında bu ilaçları almaları da mümkündür. Ancak bunun tamamen doktor tavsiyesi ile yapılması gerekmektedir. Bilinçsizce ve doktor gözetiminde alınmayan performans ilaçları, kalp ve tansiyon hastalarında ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Erkek cinsel sağlığı için yalnızca performans ilaçları çözüm değildir. Kalp, böbrekler ve karaciğer gibi önemli organlar üzerinde tahribat yaratan, kalp krizini tetikleyen bu ilaçları kullanmak yerine, sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapma, bunun yanı sıra stresten uzak durup cinsel sorunlarda doktora danışıp tedavi olma çok daha etkili olacaktır.

 

Benzer Yazilar

Ayna Güzelleri

Ahmet DOĞDU

Sertleşme Sorununa Sert Bir Bakış

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Cinsel İstekleri Ne Zaman Artar?

Ahmet DOĞDU

Erkekler’de Bazı Nedenlerden Dolayı Cinsellikten Soğuyabilir.

Editor

Tek Gecelik İlişki Mutlu Ediyor Mu?

Editor

Cinsel Hayatınızı Renklendirmeniz için 4 Öneri

Yorum Yaz