Image default
Vajinalog + 18

Cinsel Yaşamın Bel Ağrısı İle İlişkisi

Bel ağrısı çekmenize birçok nedeni olabilir. Tendonlar veya kaslarda ayni hareketler ya da ağır kaldırma sonucunda gelişen gerilme, bel kayması, bel fıtığı, bel kemiğindeki kemik erimesi problemleri, eklem sadece romatizmalar ilk akla gelenlerdir.  Eğer bel ağrınız 6 haftadan uzun süredir devam ediyorsa mutlaka doktora başvurmak ve altında yatan sebepleri öğrenmek gerekir.  Eğer ağrı ile beraber terleme, ateş ve his kaybı gibi ciddi belirtiler oluşmuşsa hiç zaman kaybetmeden doktora gitmek gerekiyor.  Erkeklerde bel ağrısı nedenleri cinsellik ile de ilgili olabilmekte.

cinsel-iliski

Libidonun Düşmesine Sebep Olabiliyor

Eğer hissedilen ağrı şiddetli boyutu ulaştıysa öncelikle libidonun düşmesine sebep oluyor.  yaşanan ağrılar cinsel isteksizliğin oluşmasında önemli bir etken.  yaşanan ara ister kronik isterse akut olsun cinsel isteksizliğe sebep olabiliyor.  yaşanan bel ağrısı ağrı kesici gibi basit yöntemlerle kontrol altına alınmak istense bile,  hareket kısıtlılığı sebebiyle problemlere yol açıyor.

Bazen ufak hareketler yapıldığında bile ağrı artıyor ve bu sebeple de uyarılma güçlüğü gerçekleşiyor. Sonrasında ise sertilğin devam etmesinde sıkıntılar yaşanabiliyor. Ayrıca ağrı sebebiyle çok geç ya da erken boşalma gerçekleşebiliyor.

cinsel-birliktelik

Neler Yapılabilir?

-Doktorunuzla görüştükten sonra önerdiği kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçları ilişkiden Yaklaşık bir saat önce almak sizi rahatlatacaktır.

-Hangi pozisyonlarda daha rahat ettiğinizi bulursanız, ilişki sırasında daha az ağrı yaşarsınız. Örneğin Bel fıtığınız var ise, bel fıtığı cinsel ilişki pozisyonları  konusunda araştırma yapmak sizin acı çekmeyecek pozisyonları öğrenmenize yardımcı olur.

-İlişki öncesinde alacağınız sıcak bir duş sizi kas zorlanmasına bağlı gelişebilecek ağrılardan koruyacaktır.

– Eğer ağrınız olduğu için kötü bir ruh hali ile ilişkiye başlarsanız bu durumda cinsel istek duyma olasılığının ve konsantrasyonunun azalacaktır.  bunun sonucunda sertleşme kaliteniz düşer ve uyarılma zorlaşır hafif bir müzik,  hoş bir ortam sizi ön yargılardan kurtarabilir.,

– Ön sevişme süresinin uzatılması hem bedenen hem zihnen sizi rahatlatacak ve sevişmenin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır. Tüm vücudunuz rahatlamadan sert pozisyonlara geçmek ilişkiden sonra bel ağrısı neden olur.

 

 

 

Benzer Yazilar

Sekste İdeal Süre Ne Olmalı?

Sertleşme Sorunun Çözümü Var Mı?

Ahmet DOĞDU

Evlilikte Cinsel Açıdan Sorun Yaşamamak İçin 5 Altın Kural

Ahmet DOĞDU

Sekreter Olmak için Sadece Gözlük Yeterlimi

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Cinsel İstekleri Ne Zaman Artar?

Ahmet DOĞDU

Dövme Sanatı ve Kadınlar

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz