Image default
Erkek Sağlık

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara Dikkat!

Erkeklere cinsel yola birçok hastalık bulaşabilmektedir. Cinsel hayat deneyiminde bulunurken karşı cinsin sahip olduğu hastalık hakkında bilgi sahibi olmadan ilişkiye girmektedir erkeklerin çoğu. Buda önemli bir sorun teşkil etmektedir. Cinsel ilişki esnasında korunmasız bulunulur ve karşı cinste virüsler, mantarlar, HIV,  Hepatit-B ve parazitler gibi hastalık unsuru olan şeyler erkeğin cinsel organıyla vücuduna çok kolay bir şekilde girmektedir. Erkeklere cinsel yolla bulaşan hastalıklar HIV’in neden olduğu AIDS ve bunun yanında hepatit-B virüslerininde neden olduğu sarılık gibi birçok hastalık oluşturabilmektedir.

erkek-hastaliklari

Bu hastalıklar büyük sorunlar oluşturmakta. Tedavi edilme durumu bakımından hepsi olumlu sonuç vermemektedir. Buda kişilerin kalıcı bir sorunla birlikte kalmalarına ve bir çözüme ulaşamamalarına sebep olmamaktadır.  Erkeklere cinsel yolla bulaşan hastalıklar için üretilen tedaviler istenilen doğrultuda sonuç vermeyebiliyor. Buda erkeklerde kalıcı bir sorun yaşamalarına sebep olmaktadır.

Bu hastalıklardan bazıları tedavi edilmekte lakin ilerideki zamanlarda kanser ada kısırlık gibi büyük sorun oluşturabilecek unsulardan da söz etmek mümkün. Hastalıklı bir kişi ile girilen ilişki de penis veya anüste anal ya da oral ilişki ile hastalık bulaşabilir. Ulaşan bu mikroplar cinsel organda akıntı, şişkinlik ya da yaralar olarak baş göstermektedir.  Bu hastalıklar bulaştıktan hemen sonra belirtilerini göstermeyip kişiyi sorun yokmuş gibi bir havaya sokarak hastalığın ilerlemesine sebebiyet verebilir. Bu durumun kötü yönlerinden bir tanesi de kişi girdiği karşı cinsle ilişki sonucunda hastalık kapmadığını düşünerek başka biri ile birlikte ilişkiye girip hastalığı kişi yede yayılabilir.

erkeklerde-cinsel-yoldan-bulasan-hastaliklar

Hasatlığa ulaşma riskini önceden tedbir amaçlı olarak ortadan kaldırmak için yapılabilecek şeyler vardır. Örneğin kişinin test yapmış olup sağlıklı olduğunu bilerek ona göre cinsel bir birleşmeye girmeyi seçmek, ya da kişiye bulaştırabilecek hastalılara sahip olduğunu bilip cinsel yollarla başkalarına hastalıklar bulaştırmamak. Erkeklere cinsel yollarla bulaşan hastalılar erkeklerin sağlıklarını önemli bir ölçüde etkileyip kişilerin hayatlarını riske atabilecek boyuta gelebilecek kadar önemli bir niteliğe sahip olmaktadır

Benzer Yazilar

Testosteron Seviyenizi Düşüren 4 Şey!

Editor

Özgüven Eksikliği

Editor

Sağlıklı Beslenmek İçin Lifli Gıdalar

Editor

Saç Ekimi Hakkında

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Editor

Erkeklerde Vertigo Sorunu

Yorum Yaz