Image default
Vajinalog + 18

Cinsellik İçin Uygun Zamanı Yakalayın

Cinsel ilişkiden alacağınız zevkin kat kat artmasını istiyorsanız ilişkinin zamanını iyi ayarlamanız gerekir. Örneğin sabahın erken saatlerinde yapacağınız seks sizi bütün gün zinde tutarken stresli olduğunuz yada adrenalininizin tavan yaptığı anlarda seks yapmanız sizi doruğa ulaştıracak ve sakinleştirecektir. Bunun dışında cinsellik için en uygun zaman eşlerin birbirlerine en ihtiyaç duydukları andır. Fiziken ve ruhen eşlerin birbirlerine dokunma isteği ve sahiplenme duygusunun tavan yaptığı anlarda yaşanan cinsellik ruhu ve bedeni rahatlatır. Öte yandan yapılan bir araştırmaya göre  sabahları ereksiyon halinde olan erkeklerin  yapmayı düşündükleri ilk aktivitenin seks olduğu belirlendi. Bu bağlamda erkekler için en ideal seks zamanı sabah olarak ortaya konuldu.

cinsellik-icin-dogru-zaman

Fizyolojik Takviminiz Size Doğru Anı Söyler

Eşlerin cinsellik yaşamak için belirli zaman ve kalıpları olmadığı  çiftler fizyolojik ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederler. Cinsel ilişkinin daha zevk verici hal alması içinse yapılan bir takım araştırmalar ip uçları sunuyor. Örneğin araştırmalara göre sabahları ereksiyon halinde uyanan erkekler için sabah yapılan seks büyük önem taşıyor.Aynı zamanda sabah yapılan seksin işte stres yaşayan bir çok kişiyi sakinleştirdiği ve olaylara daha pozitif açıdan yaklaşmasını sağladığı ifade ediliyor. Adrenalin içeren etkinlik sonrasında yapılan seksin cinsel tatmin açısından oldukça etkili olduğuda bir gerçek.

Öte yandan kadınların adet dönemi öncesinde vajinasında yaşanan bir takım fiziksel farklılıklara ek olarak cinsel ilişki yaşama konusunda istekli oluşları cinsel birliktelik sırasında orgazma ulaşmasını sağlıyor. Aynı zamanda adet öncesi yapılan seks adet sancılarını da azaltıyor.

fertility58438742

Tatilleri Değerlendirin

Günün iş stresinden uzaklaşılan tatil zamanlarıda cinsellik için uygun anlardır. İşe yetişme derdi olmayan çiftler bütün günü yatakta geçirmenin imkanını yakalamışken bunu fırsata çevirebilirler. Uzun soluklu cinsellik için tatiller oldukça uygun zamanlardır.

Sonuç olarak saat kaç olursa olsun, ortam ve koşullar elverişli olduğu an itibariyle çiftler için cinsel birliktelik yaşamak o anda en ideal olanıdır. Doğanın yönlendirdiği zaman diliminde yapılan seksin verdiği haz çiftlerin arasındaki uyum ile orantılıdır. Çiftler arasındaki birbirlerine olan istek ve arzu alınacak hazzı da aynı oranda etkiler. Cinselliği çağrıştıran kokuların yanısıra hafif bir müzik bunun yanında iç gidıklayıcı seksi çamaşırlarda hiç beklemediğiniz bir anı seks için en uygun an yapabilir.

Benzer Yazilar

Erkekler Orgazm Taklidini Anlar Mı?

Ahmet DOĞDU

dövme sanatı ve kadınlar 5

Ahmet DOĞDU

Penis Büyüklüğü İlişkide Avantaj Sağlar Mı?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerdeki Cinsellik Sonrası Tutumlara Dikkat

Ahmet DOĞDU

Mastürbasyon Faydalı mı Zararlı mı?

Ahmet DOĞDU

Halloween Cadılar Bayramı Güzelleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz