Image default
Vajinalog + 18

Cinsellik İhtiyaç Mıdır?

  1. Cinsel İlişki Nedir?

Cinsel ilişki, erkeğin ereksiyon sonucu sertleşen penisi ile kadının vajinasının birleşmesi durumuna verilen addır. Cinsel ilişki bir kadın ve bir erkek arasında olur ve günümüzde bu konu ciddi bir öneme sahiptir. Özellikle kadınlar bir yana, erkekler açısından cinsel organı ve cinsel ilişki konusundaki görevi toplum tarafından oldukça önemli görülmüştür. Diğer yandan ise cinsel birleşmedeki asıl ve önemli amaç üremedir. Üremek için insanların doğasında bulunan ve dürtü sayesinde cinsel olarak birleşme sağlayan vücutlarımız ise tam anlamı ile kusursuz bir biyolojik oluşumdur. Üremek dışında türlü nedenlerden dolayı da cinsel ilişkiye girmek oldukça doğal bir durumdur. Peki cinsel birleşme erkekler için bir ihtiyaç mıdır? Bir ilişkide cinsel ilişki ne kadar önemlidir? Bu makalemizde bu soruların cevaplarını anlatmaya çalışacağız.

cinsellik-ihtiyac-midir

  1. Erkeklerde Cinsellik İhtiyaç Mıdır?

Erkek cinsel ihtiyaçları konusunda kendisini duygusal olarak tatmin edecek bir eş arar. Diğer yandan bu durum kadınlar için de aynı durum geçerlidir. Cinsellik kesinlikle olmazsa olmazı değildir. Hayatlarında cinsellik olmadan yaşayan çiftler de dünya üzerinde oldukça fazladır. Ancak herhangi bir hastalık yada psikolojik sorunu olmayan erkeklerin ihtiyaç meseleleri ya eşleri ile ya da yatakta uyurken meydana gelmektedir. Yatakta uyurken nasıl ihtiyaçlar giderilir diye düşünebilirsiniz. Cevabıysa biyolojik olarak her işi kendi başına halletmeye hazır bir program olan insanlardan erkeklerde sperm birikmesi durumu yaşandığında, yani erkek 3 ila 4 gün civarı boşalmadığı zaman vücut kendisi spermi dışarıya attığında, sperm birikme durumu ortadan kalkmış olur. Bu durum ise erkekler için sürekli devam eder.

cinsellik-ihtiyac-mi

  1. Bir İlişkide Cinsellik Ne Kadar Önemlidir?

Aslında her insanın kendine özgü önem derecesi vardır. Bazı insanlar için cinsel ilişkinin çok bir önemi olmadığı gibi bazı insanlar için ise cinsel ilişki hayatlarında vazgeçilmez bir hal almıştır. Bu durum dediğimiz gibi kişiden kişiye değişse de cinsel ilişkinin yardımsız üremek için mecburi bir koşul olduğunu unutmamak gerekmektedir.  Bunun yanındaysa ilişkide cinsellik olmadan mutlu olmak mümkündür.

Benzer Yazilar

Baharla Gelen Pozitif Enerji

Editor

Kate Upton

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadın Cinselliği Hakkında Bilmediği 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Dövme Sanatı Ve Kadınlar 6

Ahmet DOĞDU

Seks Sırasında En Çok Tercih Edilen Pozisyonlar

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.5

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz