Image default
Vajinalog + 18

CİNSELLİKTE KADIN ERKEK FARKI VAR MIDIR?

Cinsellikte kadın erkek farkı, erkeklerin kadınlara oranla skora odaklı seks yapıyor olması ve kadınların sekste duygusallığı ön plana çıkarması gibi durumlar ortaya ciddi farklılıklar ekler. Düşünecek olursanız tüm bu ve benzeri olguların oluşması oldukça doğaldır. Çünkü bu iki cinsiyet yapı olarak birbirlerinden çok farklıdırlar.

Peki, ne gibi farklılıklar mevcuttur? Bu farklılıklara rağmen cinsellik neden her iki cins için de bu kadar önemlidir? Öncelikle cinsellik sadece arzu kaynaklı aranan bir eylem olmadığını bilmek gerekir. Çünkü aynı zamanda biyolojik açıdan da bir ihtiyaçtır. Her şeye rağmen arada gözlenen tüm farklılıklar karşı cinsin istekleri anlaşılır olduğunda ortaya gerçek doyuma ulaşılmış bir cinsellik çıkıyor. Gerekli olan tek şey karşı cinsin beden dilini çözebilmek.

CİNSELLİĞİN DAHA KEYİFLİ OLMASINI İSTEMEZ MİSİNİZ? 

Cinselliği sadece tarafların birbirini tatmin etmesi olduğu algısından uzaklaşarak, aslında uyum içerisinde yaşanması gereken bir eylem olarak kabl eder ve bu doğrultuda hareket ederseniz gerçekten doruğa ulaşılmış bir zevkle sonuçlanan anlar yaşamış olursunuz. Tek taraflı tatmin olma hali belli bir süre sonra partnerinizi cinsellikten soğutacaktır. Bu sürecin ilerlemesinde ise tatmine ulaşamayan diğer kişi olarak da kendinizi bulmanız çok uzun sürmeyecektir.

CİNSELLİKTE KADIN VE ERKEK ARASINDAKİ FARKLILIKLAR NELERDİR?

Cinsellikte genel anlamda erkek ve kadın arasındaki farklılıkları bilmek özellikle işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü alacağınız zevk verdiğiniz zevkten gelecektir. Zevk veremediğiniz hiçbir tatminlik duygusu sizi gerçek bir haz duygusuna taşımayacaktır. Peki bu kadar önemli olan farklılıklar nelerdir?

Cinsellikte kadın erkek farkı İlişkinin başlama sürecinde görülüyor. Erkek kadına göre daha hızlı bir biçimde uyarılır. Erektil hale gelen erkek zevke o kadar çabuk ulaşır ki kadının o anda hazır olup olmadığını fark etmeyebilir. Kadın ise daha yavaş bir biçimde uyarılır. Kadının uyarılmasından sonra henüz ilişkiden zevk almaya başlayacakken erkek boşalma aşamasına geçmiştir bile. Elbette bu gelişim erkeğin bencilliği değil fizyolojik yapısı ile ilgilidir.

Bu durumda erkeğin öncelikle sabırlı davranıp tamamen partnerine odaklanması gerekir. Ön sevişmeyi dengeli bir sürede tutarak kadının uyarılarak birleşmeye hazır hale geldiğinde emin olmalıdır. Sonrasında ise yakalanacak uyum her iki tarafı da memnun edecektir.

KADINLAR ROMATİZM ERKEKLER EROTİZM İSTER

Kadınlar erkeklere karşı duygusal bir bağ, romantik bir an veya partnerini önceden tanıyor ve istiyor olması sonucunda uyarılmaları kolaylaşır. Ancak erkekler daha çok fiziksel ve görsel olgularla uyarılarak cinselliğe hazır konumda olurlar. Onlar için o anda birliktelik yaşadıkları kişinin kim olduğu değil görsel açıdan nelerden etkilendikleri ve heyecan duydukları önemli hale gelir.

Buna karşın kadınlar bir takım cinsel anlamda destekleyici (kayganlaştırıcı jel) ürünler kullanarak da cinselliğe hazır hale gelebiliyorken, erkekler erektil olmadıkları sürece cinsel birlikteliğe giremiyorlar.

ERKEKLER İÇİN CİNSELLİĞİN ÖNEMİ NEDİR?

Cinsellik erkekler için erotik bir eylemken, kadınlar için romantizm olarak algılanmaktadır. Hızla zevke gelebilen ve sertleşen erkeğe karşın daha yavaş zevke gelen kadın cinselliğin bitmesinden sonra erkeğe oranla daha uzun süren bir hazzı tadabiliyor.

Elbette bunun da bilimsel bir açıklaması bulunmaktadır. Erkekte penis hızla sertleşip boşalma sonrasında aynı hızla sertliği kaybeder. Kadınlarda ise klitoris daha yavaş sertleşir. Aynı zamanda kadın boşaldıktan sonrada klitoris sert kalmaya devam eder. Dolayısı ile kadın üst üste boşalabilirken erkek aynı zevki genellikle yaşayamaz ve her boşalmasından sonra mutlaka biraz molaya ihtiyaç duyabilir. En vahim gerçek ise bu denge kurulamayıp uyum sağlanamadığında kadınların genellikle orgazm olma numarası yapmak zorunda kalmalarıdır. Çünkü kadınlar partnerlerinin moralinin bozulmasını istemezler ve bir sonraki birleşim için kendilerini hazırlayabilirler.

CİNSELLİKTE İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİDİR

Erkekler ergenliğe girdikten hemen sonra masturbasyon yaparak tatmin olmayı kadınlara oranla daha fazla gerçekleştirirler. Erkekler 20’li yaşlarında birçok deneyim yaşayıp cinsel anlamda kendilerini keşfedebilirken kadınlar 30’lu yaşlarında ancak kendilerini tanırlar.

Bu durum elbette biraz yaşanılan toplum ve sosyal yaşamla alakalıdır. Cinsel iletişimin ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir. Kadınlar genellikle cinsellikle alakalı konuşmaktan çekinirler. Erkekler ise tüm sorumluluğu kendilerinde olduğunu düşünerek ve kendilerine olan güvenlerinin de etkisi ile bildikleri yoldan gider ve kadının ne istiyor olabileceğini merak dahi etmez.

Bu nedenle her iki tarafında aslın ne istediklerini bilmeleri için birbirleri ile çekinmeden iletişime geçebilmeleri gerekmektedir.

 

GENELLEMELER YANILTICI OLABİLİR Mİ?

Elbette böyle hassas konularda keskin genellemeler doğru olmayabilir. Çünkü  arasında gösterilen tüm dengenin ters cinsiyetler arasında yaşandığı da görülebilmektedir. Örneğin kadın hızla cinselliğe hazır hale gelebiliyorken, erkek birliktelikte duygusallık hissedemediği zaman erektil olamayabiliyor.

Kadınlar erkeklere karşın daha erotik düşünürken erkekler romantizmi yaşayabiliyor. Her halukarda erkek ve kadın yerlerini de değişseniz, gerçek bir hazza ulaşabilme adına partnerinizi iyi tanımayı seçin. Çünkü bu sayede bilerek ve nasıl zevk vereceğinizden emin bir hisle yaşayacağınız cinsellik hem sizi hem de partnerinizi doruklara ulaştıracaktır.  Aslında cinselliği önünüzde duran ve boyanmayı bekleyen bir tuval gibi düşünebilirsiniz. Hangi rengi nereye dokunduracağınızı, fırçayı hangi sertlikte kullanmanız gerektiğini ve aslında amacın boyamak mı yoksa ortaya çıkan renk şenliğini izlemek mi olduğuna karar vermelisiniz.

Benzer Yazilar

Cinsel Yaşamın Bel Ağrısı İle İlişkisi

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Erkekleri Tahrik Eden Kadın Davranışları

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.6

Ahmet DOĞDU

Bir Kadını Geri Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Editor

Bir Ön Sevişme Savaşı; Tek El ve Kopça

Ahmet DOĞDU