Image default
Garaj

Citroen C5 Yedi Finalistlerden Biri Olmayı Başardı

Citroen’in amiral gemisi C5 SUV sınıfı Car of The Year 2019 yarışmasında yılın otomobillerinden biri olmaya hazır. Tam 23 farklı ülkeden 60 otomobilin katıldığı yarışmada rakiplerini geride bırakarak 7 finalist arasında yerini almayı başaran citroen c5 aircross yılın otomobili olma yolunda ilerliyor.

Yirmi Farklı Sürüş Destek Teknolojisi

SUV segmentinin önde gelen otomobili tam 20 farklı sürüş destek teknolojisiyle üst düzey konfor ve güvenlik sağlamaya devam ediyor. Airbump tasarımıyla da dikkatlerden kaçmayan sıra dışı bir tasarımla fark yaratan otomobil her yönden şıklıkta ön sıralarda gelmeyi sürdürmektedir.

Güçlü Motor Teknolojisi

Öte yandan performansından da kesinlikle ödün vermiyor. Yılın otomobillerinden birisi olma yolunda 53 rakibini saf dışı bırakmayı başarmış SUV serisi, güçlü motoruyla da dikkatleri her yönden üzerine çekmeyi sürdürmektedir. 8 ileri blueHdi tam otomatik vites seçeneği bulunan euro 6.2 motor seçeneği bulunuyor.

Bunun yanı sıra tam altı farklı teknolojik tasarımıyla da gerçekten de fark yaratmaya devam eden otomobiller arasında gelmeyi sürdürdüğünü kesinlikle söylemek gerekmektedir. Tümüyle ortada duran bu yaklaşımlar baz alındığı zaman citroen c5 aircross finalist arasında gelerek yılın otomobili olma yolunda kararlılıkla ilerlemektedir.

Yılın Otomobili Ne Zaman Seçilecek?

Cenevre’deki otomobil fuarında açıklanması beklenen ve tarihi de 4 Mart 2019 olarak resmi olarak duyurulan yarışmada Car of The Year (Yılın Otomobili) belli olacak. Citroen markasının amiral gemisi olma özelliğindeki bu eşsiz model her anlamda kendine has tasarım anlayışından kesinlikle ödün vermeksizin karşımızdaki yerini koruyor.

Elbette ortada duran bu yaklaşımları esas alındığı zaman her yönüyle tamamen önde gelen teknik yönleriyle de karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini kesinlikle vurgulamak gerekiyor.

Cenevre’de yılın otomobili seçilmeyi çoktan hak eden citroen c5 aircross fiyatı her açıdan Citroen markasının amiral gemisi olarak tutkunlarının vazgeçemedikleri şıklıkta bir araç olmayı sürdürüyor. Bütün bu yenilikçi yapısı da her anlamda onun dikkat çeken yönlerinden olarak fark yaratan eşsiz özelliklerini oluşturmaya devam ederek tamamen sıra dışı nitelikleri olarak karşımıza çıkar.

Benzer Yazilar

Lotus Elise

Ahmet DOĞDU

BUGATTI VEYRON SANG BLEU SPEEDBOAT CONCEPT

Ahmet DOĞDU

Geçmişten Gelen Güzellikler

Ahmet DOĞDU

Jeep mi? Spor Araba mı?

Editor

Aston Martin Dubai Satışlarında Zirvede

Editor

Rüya Otomobiller Vol1

Ahmet DOĞDU