14.7 C
Istanbul, TR
Salı, Nis 23, 2019
FelsefErkek Genel

Çizgi Roman Seven Erkekler

ERKEKLER ve ÇİZGİ ROMANLAR

Geçmiş en önemli eğlencelerinden olan çizgi romanlar oldukça geniş bir kitleye hitap eden ve erkeklerin ellerinden düşürmedikleri hatta bağımlı oldukları bir eğlenceydi. Zamanla müdavimleri ve çizgi roman yayınları azalınca yerini başka alışkanlıklara bırakmıştır. Ancak hemen her çocuğun okumaya başladığı hatta ailesinden gizli takip ettiği çizgi roman kahramanları mutlaka olmuştur ve hayatında bir iz bırakmıştır. Erkeklerin çizgi roman kahramanları arasında hala çocuk ruhlarının varlığı ispat edercesine takip ettikleri ve eski kitapları araştırdıkları bilinmektedir.

zagor

Erkeklerin Çizgi Romanları

Erkeklerin genellikle ellerinden düşüremediği çizgi roman kitapları ve kahramanları genellikle güçlü karakterler ve güç üzerine bina edilmiş çizgi romanlardır. Zagor, Superman, Batman, Captain America, The Falcon, Iron Man, Texas ve Tommiks en bilinenleridir. Bunların kitapları bir zamanlar oldukça yaygın ve meşhurdu. Satışları patlama yapan çizgi romanlar oldukça uzun yıllar çocukluk ve gençlik dönemindeki erkekleri hatta yetişkin aile reisi kişileri bile kendine bağımlı hale getirmişti.

tommiks

Kahramanların maceraları ve serinin beklenen kitaplarının heyecanları erkeklerin her zaman merak ettikleri ve oldukça ilgi gösterdiği mevzulardır. Bugün için seyrek de olsa hala bu ilgiyi sürdüren veya başka mecralara kaydıran kişilerin sayısı az değildir. Bu nedenle hala önemini yitirmeyen çizgi romanlar var denilebilir.

teksas

Çizgi Roman Okuma Alışkanlığı

Erkekler için özellikle güçlü karakterlerin yer aldığı veya mücadelenin ana tema olduğu çizgi romanları okumak gerçekten önemli bir alışkanlıktır. Bu alışkanlık bugünlerde geçmiş kitapları toplama koleksiyon yapma koleksiyonun eksik parçalarını tamamlama etiketleri altında hala sürmektedir.

cizgi-roma-seven-erkekler

Günümüzde çocukların bu tarz romanları okuması pek mümkün olması da benzeri alışkanlıkları dijital ortamda göstermektedirler. Erkeklerin çizgi roman alışkanlığı hangi şekil altında olursa olsun hala devam etmektedirler.

Benzer Yazilar

Burcunu Söyleyin, Nasıl Tavlayacağınızı Söyleyelim

Editor

Erkeklerin Rüyalarını Süsleyen Çekici 7 Ünlü Kadın

Editor

TER KOKUSUNDAN KURTULUN!

Editor

Yeni Bir işe ilk Adım

Ahmet DOĞDU

Bir Stil İkonu Olarak Justin Timberlake

Editor

Erkekleri İtici Yapan Detaylar

Editor