Image default
Kapak

CMYLMZ DİAMOND ELİTE PLATİNUM PLUS HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ

Cem Yılmaz’ın yeni stand-up gösterisi “CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus” 16  Mart 2019’da Türker İnanoğlu Maslak Show Center’de başladı.  Dünya prömiyeri 9 Mart’ta Londra’da yapılan gösterinin Türkiye prömiyeri tarihi 16 Mart’tı.

Cem Yılmaz’ın daha önceki gösterilerine olduğu gibi bu gösterisine de ilgi yoğundu. 250-1000 TL arasında değişen biletler aylar öncesinde satışa sunulmuş ve dakikalar içerisinde tükenmişti. Gösterinin prömiyerine bilet bulabildiğim için kendimi şanslı hissediyordum.

Cem Yılmaz, Fundementals’dan beri yani yaklaşık 8 yıldır stand-up yapmadığı için, CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus’tan beklentim büyüktü. Gösteri tam vaktinde yani saat 21.000’de başladı. Cem Bey, harika bir müzik eşliğinde sahneye çıktı, dolu dolu bir “Hoş geldiniz!” nidasıyla ve sıcak bir karşılamayla gösteri başladı. Sevgilisi Defne  Samyeli,  kız kardeşi  Özge Çevik, kız kardeşinin eşi Tolga  Çevik, yeğenleri ve Mazhar Alanson gösteriyi en ön sırada izleyenler arasındaydı.

Cem Yılmaz’ın gösteri boyunca enerjisi hiç düşmedi. Her zamanki gibi ailesiyle, özellikle de abisi Can Yılmaz’la ilgili şakalar yapmayı ihmal etmedi. Abisiyle oynadığı “burada olan burada kalır oyunu” ile ilgili anlattıkları oldukça eğlenceliydi. Zaman zaman oğlu Kemal’le ilgili espriler de yaptı. Oğlu Kemal’in de kendisi gibi hazırcevap olduğunu söyledi. Kemal’e, Mustafa Kemal diyerek kendince espri yapanlara oğlunun verdiği cevapları anlattığı anlar oldukça komikti.

Cem Yılmaz demek kahkaha demek elbette. Özellikle bazı esprilerde salon deyim yerindeyse yıkıldı. Nenem pekmez kaynatır dedem çükünü oynatır esprisi bunlardan biriydi. Yine,  odadaki en akıllı sensen hemen orayı terk et dediğinde salondan kimsenin çıkmaması tüm salonun yıkıldığı anlardandı.

Bence Cem Yılmaz, Türkiye’nin en yetenekli ve vizyon sahibi insanlarından biri.  Yaptığı işlerle Türkiye’de bir çığır açtı ve yaptıkları pek çok gence örmek oldu. Gençler kendisini pek seviyor, o da sıklıkla gençlerle bir araya geliyor. Yoğun çalışma temposunun içinde üniversitelerden gelen söyleşi isteklerine her fırsatta olumlu yanıt vermeye çalışıyor ve katılıyor. Öğretim görevlisi olduğum ve gençlerle iç içe olduğum için bu konuya özellikle değinmek istedim.

Cem Yılmaz iyi bir gözlemci ve bence başarısındaki püf noktalardan biri de bu. Mesela çocuğu okula gittiği için okuldaki velilerle ilgili espriler yaptı. Gerçekten söylediği her şey doğruydu ve doğru olduğu kadar da komikti. Her gün okulda olan, çocuklarının ödevlerini yapan ve çocuklarının adı sorulduğunda isimleri yerine benim çocuk zehir gibi diyerek söze başlayan velileri esprili bir dille anlattı. Bu hikâyeler çok komik ve eğlenceliydi.

Meyve veren ağacın taşlanması gibi çoğu zaman Cem Yılmaz’la ilgili olumsuz eleştiri veya yorumlar yapılabiliyor ya da bazı insanlar kasti olarak onu küçümsemeye ya da ona laf sokmaya çalışıyor. Tabii ki eleştiriler olacak ancak eleştirileri ya da iğnelemeleri bizzat Cem Yılmaz’a iletenlerin sert kayaya çarptığı ve bir sonraki stand-up gösterisine malzeme verdiği de bir gerçek. Cem Bey, bu gösterisinde de bu tip insanlardan bahsetmeyi ihmal etmedi ve tüm salonu kahkahaya boğdu. Londra’da bir davette bir hanımefendinin Cem Yılmaz’ın yanına gelerek “Ben sizi ne izliyorum ne de size gülüyorum.” Demesi ve Cem Bey’in verdiği “Gülmen için izlemen gerek” cevabı bunun tipik bir örneğiydi. Bu anı tüm salonca alkışlandı.

Cem Yılmaz’ın yakın dostu Ozan Güven ile olan bir anısı da gösterinin en eğlenceli anlarından biriydi. Bu anıyı yazmadan geçemeyeceğim, çünkü çok güldüm. Ozan Güven ile Cem Yılmaz bir davettedir. Bu sırada yanlarına bir sarhoş gelir ve Cem Bey ben sizden daha komiğim der. Bunun üzerine Ozan Güven “Ben ikna oldum beyefendi çünkü bu hayatımda duyduğum en komik şey”  der.

“CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus”  kalite kokan bir işti ve benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Gösteri beklentilerimi fazlasıyla karşıladı ancak gösteri mekânı olan Türker İnanoğlu Maslak Show Center, kısa adıyla TİM için maalesef aynı şeyleri söyleyemeyeceğim Salon çıkışının ve otoparkın tek çıkış kapılı olması trafiğe ve karmaşaya neden oluyor. Kahkahalarla geçen güzel bir 2-3  saatin ardından salondan ve otoparktan çıkış insanı yoruyor. Buna biraz hazırlıklı gitmek ve sinirlenmemekte fayda var.

“CMYLMZ Diamond Elite Platinum Plus” iyi ki de gittim dediğim etkinliklerden biriydi. Eğlenmek, hoş vakit geçirmek ve en önemlisi bol bol gülmek istiyorsanız bu gösteriyi gözüm kapalı tavsiye ederim. Tabii ben ne kadar tavsiye etsem de dilerim şansınız vardır ve gösteriye bilet bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle!..

Sevda KÖYÜSTÜ

Benzer Yazilar

Yılbaşında Sevgilinize Sürpriz Yapın

Ahmet DOĞDU

“Hakuna Matata” Metin Uca

Ahmet DOĞDU

FieldCandy Eğlenceli Çadırlar

Ahmet DOĞDU

Kırmızı Et Erkekleri Sakinleştiriyor

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Derdi Saç

Ahmet DOĞDU

Dijital Sektörde Erkekler Mi Daha Başarılı Kadınlar Mı?

Ahmet DOĞDU