25.2 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda Erkek Sağlık

Çorap Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çorap insanların ayaklarına sıcak tutmaları için giyilen bir giysidir. Elde örme ve makinede örme olarak iki çeşidi mevcuttur. Bilgisayar ortamında çıkarılan motifler tarafından motif çıkarılarak işleme sağlanmaktadır. Vücudunuza vermiş olduğunuz önem kadar ayaklarınıza önem vermek zorundasınız. Çünkü günün bütün yorgunluğunu ayaklarınız çekmektedir. Çorap seçerken dikkat etmeniz gereken unsular bulunmaktadır. Bu nedenle ayağına iki kat önem vermek sağlığınız açısından çok önemlidir.

kirmizi-erkek-coraplari

Çorap seçerken dikkat etmeniz gerekenlerin başında çorap çeşidi gelmektedir. Giymiş olduğunuz hangi tekstil ürününe bağlı olduğunuz iyice araştırın. Naylon çorap yerine pamuk veya yün çorap tercih etmelisiniz. Naylon çoraplar ayakkabının gün içerisinde sizi oldukça rahatsız edecektir. Bu da sizin yeteri kadar stres ve yorgunluğunuzun artmasına neden olacaktır. Ayaklarınızı sıkan çoraplardan oldukça uzak durun. Bu sizin damarlarınızdaki kan dolaşımını olması gerektiğinden daha aşağı seviyelere düşürecektir. Sıkan çoraplar damar tıkanıklığı sebebidir. Çoğu kişilerin ayaklarında bilmeseler de mantar hastalığı bulunmaktadır.

erkek-corap-cesitleri

Mantar hastalığı bulunan kişiler parmaklı çorapları tercih etmelidir. Bunlar ayak parmaklarınızı birbirine sürtmesine engel olacaktır. Mantarın yayılmasını bu şekilde bir nebzede olsa durdurabilirsiniz. Rahatına dükün olan kişiler ya da şeker hastaları çorap adı altında gevşek bir şekilde örülmüş ve bilek kısmınıza hiçbir zarar vermeyen çorapları tercih etmelidir. Bu çoraplar ayaktaki kan dolaşımını olması gerektiği gibi tutacaktır. Ayakkabının içerisinde uzun süre ayak kaldığı zaman bir terleme söz konusu olmaktadır. Bunu önlemek adına pamuk çorapları tercih etmelisiniz.

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar ayağınızın hangi çorapta rahat ettiğini düşünüyorsanız eğer o şekilde çorap giymeye dikkat edin. Çorap seçerken dikkat etmeniz gerekenler bunlarla sınırlı değil. Her koşulda ayak yapınıza uygun seçimler yapmaya özen gösterin.

Benzer Yazilar

Kadınların Kalbine Giden 5 Özel Parfüm

Erkek Moda

Erkeklerin Kullanabileceği Trend Çanta Modelleri

2018 En Tarz Erkek Kaban Modelleri

Editor

Takip Mi Ediliyorsunuz?

Editor

Erkek Versace 2010/2011 Sonbahar Kış Modası

Erkek Moda

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU