Image default
FelsefErkek

Daha Çekici Bir Erkek Olmanın 10 Yolu

Çekici erkek olmanın yolları denince akla zahmetli, zorlayıcı yollar gelse de aslında çekici olmak belli detayları dikkate alıp, doğru adımlar attıktan sonra hiç de zor değil. Eğer siz de bu detayları dikkate alırsanız son derece çekici bir birey olabilirsiniz.

Kendiniz Olun

Tabiki de çekici olmak için öncelikle kendiniz olmalısınız. Kendinizi başkası gibi görmekten, başkası gibi davranmaktan alıkoyarsınız çekici olmak için ilk adımınızı atmış olursunuz. Aksi takdirde başkası gibi görünmeye çalıştığınız zaman karşı cins bunun farkına varınca sizi çekici bulmak yerine itici bulacaktır.

Nezaketi Asla Elden Bırakmayın

cekici-erkek-olmak.jpg

Nezaketi aslında her insan sever. Ama kadınlar için bir nebze daha önemli olduğu, elbette herkesçe kabul edilmiş olsa gerek. Hoş ve son derece çekici bir izlenim bırakmanın en önemli unsuru nezaket bundan dolayı her anınızda nezaket sahibi bir insan olmaya özen gösterin.

Göz Temasından Kaçınmayın

Çekici bulunmak istediğiniz ortamlarda göz temasını asla unutmamalısınız. Doğru göz teması ile hem kendinize güvenen bir insan gibi görünüp hem de çekici olabilirsiniz. Ancak yanlış anlaşılmamak adına göz teması kurarken bakışlara dikkat etmekte fayda var.

Düşünceli Olun

Düşünceli insanı kim sevmez. Karşınızdaki insanlara önemli olduklarını hissettirin. Umursamama huyundan kaçının. İnce ayrıntılara dikkat edin, hafınızda yer etsin ve sonrasında bunları dile getirin. Karşınızdaki insan bu ayrıntıları dile getirdiğinizde şaşıracak, onu önemsediğinizin farkına varacak ve sizi çekici bulacaktır.

Sosyal Çevre Edinin

cekici-erkek-olmanin-yollari.jpg

Asosyal duvarlarınızı kırın ve insan içine karışın. Ne kadar sosyal bir insan olursanız o kadar sosyal çevre edinirsiniz ve bu sizi insan ilişkilerinde güçlü kılar. İnsan ilişkileriniz güçlenince özgüveniniz artar ve özgüveni yüksek insanlar daima daha çekicidir.

Bakımlı Bir Erkek Olun

Erkekler nasıl bakımlı kadınları çekici buluyorsa bu durum kadınlar için de geçerli. Bakımlı olmak bir adım öne çıkmanızı, cool olmanızı sağlar. Bakımlı olmak aynı zamanda size kendinizi iyi hissettirir.

İşinizi Tutkuyla Yapın

İşinde başarılı ve yaptığı işe hakim erkekler kadınlar için son derece çekicidirler. Çünkü işte tutku sahibi olmanın aşkta da tutku sahibi olmanın bir göstergesi olabileceğini düşünürler.

Fit Olun

Çekici erkek özellikleri arasında yer alan fit olmak fazlasıyla önemli bir yerde. Abartmadan sporu bir hayat tarzı haline getirmelisiniz. Bu sayede kendinizi iyi hissederken aynı zamanda çekici bir insan haline dönüşürsünüz.

Net Olun

cekici-erkek-olma-yollari.jpg

Kadınlar ne istediğini bilen, duygularınızı dile getiren erkekleri çekici bulurlar. Çekici olmak için net olun ve duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin.

Samimi Davranın

Samimiyet, insanların sizin yanınızda daha rahat ve özgür olmasını sağlar. İnsanlar yanında kasıldığı insanları çekici bulmaz; ama rahatça hareket edebildiği insanlar fazlaca çekici bulurlar. Samimiyet insan ilişkilerinin olmazsa olmazıdır.

Benzer Yazilar

Kin Tutmak ya da Tutmamak

Ahmet DOĞDU

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Kaybetme Korkusu İlişkileri Nasıl Etkiliyor?   

Editor

Mutlu Bir İlişkinin Püf Noktaları

Erkeğin Aşık Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Partnerlerine Sormaya Çekindiği Sorular

Yorum Yaz