Image default
Erkek Moda

Dar İç Çamaşırı Erkeklere Zararlı Mı?

Son yıllarda moda olan ve giderek erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen dar iç çamaşır ve boxer modellerinin, cinsel hayat üzerine zararları tartışılır oldu.  Bu tekstil ürünlerinin sadece erkeklerce değil kadınlar tarafından da tercih edildiği bir dönemdeyiz. Ancak bu dar çamaşırların bazı cinsel sorunlar yaşattığı da bilinmektedir. Kadınlara göre daha ağır sonuçlar doğuran dar iç çamaşırı tercihi erkeklerin ilerde başlarına daha büyük sorunlar çıkartacak cinsten. Cinsel zarar veren sadece iç çamaşırlar değil, boxer ve dar kesim pantolonları da bu kategori içerisine almak gerekir.

boxer

Erkeklerde dar iç çamaşır giymek kısırlığın başlıca sebeplerinden biri olarak gösterilmektedir. Cinsel zarar açısından en fazla verdiği olumsuz etki de bu olsa gerek. Erkeklerin yaşadığı cinsel sorunlar içerisinde en fazla yaşamaktan korktuğu cinsel problem olarak kısırlığın üreme organı ve çevresindeki ısı derecelerindeki değişmeden meydana geldiği bilinmektedir. Özellikle yazın giyilen dar iç çamaşırı, boxer ve dar pantolonlar ile üreme organı ve civarı ortama ısı değerleri haddinden fazla rakamlara ulaşmaktadır. Ortalama ısı değeri 36-37 derece olası gereken üreme organı bölgesi, bu kıyafetler sebebiyle 40 derece ve üzerine çıkabilmektedir. Bu da erkekler de kısırlığa sebep olmaktadır. Daha şık ve tarz bir görünüm kazanmak isterken ister istemez kendimize ve cinsel hayatımıza zarar vermekteyiz.erkeklerde-dar-ic-camasiri-kisirliga-neden-oluyor

Erkeklerin tarih öncesi dönemlerinden beri üreme içgüdüleri oldukça gelişmiştir. Bu nedenle bir erkeğin kısır olma cinsel sorunlar gibi sorunlarla karşılaşmayı asla istemeyecektir. Ancak boxer, dar iç çamaşır ve dar pantolonlar giyerek kendi kendine cinsel zarar vermektedir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında üreme organında ısıyı fazla tutacak, dar ve deriye yapışan tekstil ürünleri yerine daha rahat ve terlemeyi önleyici ürünlerin tercih edilmesinde fayda olacaktır.

Benzer Yazilar

Her Zaman Kullanabileceğiniz Şık Postacı Çantası Modelleri

Erkek Gardırobunda Mutlaka Bulunması Gereken Sonbahara Geçiş Parçaları 

Bir Erkeği Çekici Kılan 6 Aksesuar Detayları

Ahmet DOĞDU

Retro Erkek Giyim Tarzı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erkeklerin Yüz Şekillerine Göre Gözlük Modelleri

Ahmet DOĞDU

2017 Yaz Aylarında Erkekler Neler Giymeli?

Yorum Yaz