Image default
Erkek Moda

Dar Paça Pantolon Trendinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

2016-2017 yılının en trend pantolon modeli olan dar paça pantolonlar, hem sportif hem de estetik bir kombin yakalamanızı sağlarken, kullanım kolaylığı sayesinde de her ortamda rahat etmenizi sağlamaktadırlar. Kot, keten ve daha birçok kumaşa uygulanabilecek olan bu pantolon modelini seçerken ve kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar bulunmaktadır. İşte, dar paça pantolon trendinde dikkat edilmesi gerekenler:

lacivert-dar-paca-erkek-pantolon.jpg

Pantolonunuz Üzerinize Oturmalı

Dar paça pantolon seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en büyük öneme sahip olan unsur, seçeceğiniz pantolonun üzerinize oturup oturmadığıdır. Sizin için çok dar ya da çok bol olan pantolonları seçmemeli, üzerinize tam oturan pantolonlardan yana tercih yapmalısınız. Çünkü size dar gelen pantolonları seçerseniz sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Bileğinize kadar olan bu pantolonlar darlaştıkça bileğinizdeki basınç da artacaktır. Bu durumda da kan dolaşımınız engellenecektir. Sonrasında ise sağlığınız için tehlikeli durumlar meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Eğer bedeninize bol gelen dar paça pantolon seçerseniz, pantolonunuz bir pantolondan çok şalvara benzeyecektir. Bu da yapmak istediğiniz kombinin başarısız olmasına neden olacaktır.

dar-paca-pantolon-2017-2018.jpg

Uzun Burunlu Ayakkabılardan Kaçın!

Dar paça pantolonlar için ayakkabı tercihi yaparken uzun burunlu ayakkabılardan mutlaka kaçınmalısınız. Eğer uzun burunlu ayakkabılar tercih ederseniz, ayaklarınız normalden çok daha büyük gözükecektir. Bu durumda da ortaya hiç de hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Hatta boyunuz ortalamanın altındaysa ve dar paça pantolonun altında uzun burunlu ayakkabı giymişseniz, gülünç bir duruma düşmeniz kaçınılmazdır. Bu yüzden uzun burunlu ayakkabılardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

dar-paca-mavi-erkek-kot-pantolon.jpg

Aksesuarlarınızı Genel Hatlara Göre Seçin

Dar paça pantolonlar için aksesuar tercihinde bulunmak istiyorsanız, bu tercihi kombininizin ana hatlarına göre yapmanızda fayda var. Çünkü takım şeklinde giyinmişseniz sadece bir kol saati yeterli olacaktır. Ancak marjinal bir görünüm tercih etmişseniz, ipli bileklikler veya otantik kolyeler ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Yeni Erkek Modasında Alışamadıklarımız

Ahmet DOĞDU

Erkek DKNY 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Sonbahar Modasında Çiçek Desenleri

Yeni Sezon Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Baba Olacağının Haberi Nasıl Verilmeli

Ahmet DOĞDU

Markaların Çıkardığı Yepyeni Parfümler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz