23.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda

Deri Mont Nasıl Kombinlenmeli?

Erkek giyiminin vazgeçilmez parçalarından biri olan deri mont, her sonbahar ve kış olduğu gibi bu sene de gözde kıyafetler arasında yer alacaktır. Deri mont modası her zaman trenddir ve çoğunuzun dolabında demirbaş olarak bulunur.

Genelde deri mont her kombinde kurtarıcı olarak kullanılır. Pek çok kıyafetle giyebilmek mümkündür. Peki, nasıl kombinlenirse daha şık görünmenizi sağlar? Doğru kullanma yolları nelerdir?

Gömlek ile Kullanım

deri-mont-kombinleri

Havanın durumuna göre sade bir gömlek ile kombinleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken püf noktalar içine seçeceğiniz gömleğin çok desenli olmaması ve gömleği pantolonun dışına bırakmanızdır. Bu şekilde daha şık bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Klasik Giyim ve Deri Mont Kombini

erkek-deri-mont-kombin-onerileri

Spor giyimde kullanıldığı gibi klasik giyimde de sıkça tercih edilen deri mont altına gömlek, yelek hatta kravat kullanarak şık bir görünüm el de edilebilir.

Sweatshirtlerle Birlikte

Yine havanın durumuna göre içinizde bir tişört ile üzerine giyeceğiniz sweatshirt ile kombinleyeceğiniz gibi deri montunuzun altına kapüşonlu bir sweatshirt giyerseniz kapüşon kısmını montun dışına çıkarırsanız size daha cool bir hava katacaktır.

erkek-deri-ceket-nasil-kombinleri.jpg

Kazak ile Kullanımı

Soğuk havalarda deri mont altına balıkçı yaka ya da v yaka bir kazak giyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta giyilen kazağın çok kalın olmamasıdır. Çünkü deri mont altındaki kalın kazak montun potlaşmasına neden olacaktır.

Deri Mont ve Kullanılan Aksesuarlar

Erkek giyimde genelde kemer ve ayakkabı uyumunun olması gerektiği düşünülür. Aynı kural deri mont için de geçerlidir. Mont, ayakkabı, kemer hatta kullanılan çanta ya da cüzdan gibi aksesuarların da aynı renk olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin; kahverengi kemer ile siyah mont yerine yine kahverengi mont tercih edilmelidir.

 

 

 

 

Benzer Yazilar

Dikdörtgen Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

Kıl Dönmesinin Nedenleri Ve Tedavisi

Editor

Erkek Giyiminde Yaz Modası

Editor

Erkekleri Çekici Yapan Aksesuarlar

Dolabınızda Bulunması Gereken 5 Ayakkabı Modeli

Kravat Seçiminin İncelikleri

Ahmet DOĞDU