Image default
Erkek Moda

Dersimiz Fular Tasarımları ve Konumuz Fular Modelleri

 

Arkadaşlar son dönemlerde incelediğimiz kadarı ile fular tasarımları, genellikle atkı ile tamamen alakasız şaldan da boyuna daha bitişik,  kumaş ve desen olarak daha zengin olması özellikleri ile ayrılmaktadır. Ki bu durumda karşımıza özverili modellerin çıkması da bizler için ayrıntılı bir estetik tasarlamaktadır. Çünkü sürekli yenilenen ve büyüyen ayrıntılar dahilinde bizler de kendimizi bu çalışmaların içinde hissediyoruz ve sürekli olarak karşımıza çıkan özel fular tasarımları ile her şekilde büyümeye devam den modaya, uzaktan da olsa göz kırpıyoruz. Fular ilk olarak İngiliz ve Fransız sanatçılarında görülmüş, takılma sebebi estetikten çok burjuvazi ve ayrıcalıklı bir hava katılması istenmiş olmasıdır. Bu biraz da kullanım türlerine göre değişebiliyor. Anlam, anlayış, anlatılan gibi ayrıntılar da söz konusu ise, olay biraz daha değişiyor hatta.

Erkek fular modelleri, günümüzde sürekli olarak sektör içi tamamlayıcı aksesuar sıfatı ile bazı erkeklerin vazgeçilmezi konumunda olsa da, modelleme konusunda da sürekli değişiyor. Bu arada erkeklerin vazgeçilmezi derken tabi plaja fularla gitmiyoruz. Bu biraz daha sezonluk tasarımların, ilgi çekici önceliklerini hissetmek isteyen erkeklere dair bir anlatım türü olmaktadır. Sokaklarda çok fazla olmasa da profesyonel iş ortamlarında, medya platformlarında, cemiyet ve organizasyonlarda sıkça kullanılmaktadır. Peki fular seçiminde nasıl bir yol izlememiz gerekli? Bu konuda neler yapılmalı?

fular (3)

Sırayla İnceleme, Analiz, Ayrıntı

Öncelikle fuların estetik olarak kravata nazaran etki gücü daha yüksek, bu gücü yerinde renk ve desen seçimleri ile maximuma çekebilirsiniz. Ve son olarak aşağıdakileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

 

*Beyaz gömlek içine, pullu, parlak, dark renkler.

 

*Beyaz triko üstüne, desensiz, siyah, bordo olabilir, koyu kahve olabilir.

 

*Kaşe ceketler, renkli gömlekler içine, renk uyumuna göre pullu canlı renkler kullanabilirsiniz.

 

Not; Palyaçoluğu hayat tarzı edinenlere önerim; pastel renk fular seçmeleri ve bu tarz bir renk ile ilgili ayrıntıları da yaşamaya çalışmaları olacaktır.

Benzer Yazilar

Erkekler için Kare Yüz Tipine Uygun Saç Modelleri

Saat Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Editor

2016 Burberry Erkek Modası

Ahmet DOĞDU

Seiko Star Wars

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Güneş Gözlüğü Stili

Ahmet DOĞDU

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz