Image default
Kapak

Dijital Sektörde Erkekler Mi Daha Başarılı Kadınlar Mı?

Bilgi ve teknoloji çağında olduğumuz şu asırda iş olanakların önemli bir kısmını dijital sektörler sunmaktadır. Diğer sektörlerden bir hayli farklı olarak çağın günceline uygun olan bu piyasa, günümüzde çok önemli bir konuma sahiptir. Bizler ise bu yazımızda dijital sektörde erkekler mi daha başarılı yoksa dijital sektörde kadınlar mı daha başarılı sorusuna yanıt arayacağız.

Dijital sektörde erkeklerin hakimiyetlerini gelecek dönemlerde de koruyacağı düşünülüyor.

Özellikle kadınların önceki yıllara göre iş istihdamını büyük oranda arttırdığını belirterek bu zorlu süreçte onların da bu başarısını kıyasa tabii tutup objektif bir şekilde konuya değineceğimizi belirtmek isteriz. Yapılan birçok araştırma bizlere kadınların iş hayatının içinde olmak ve özellikle yönetici statüsünde bulunmak istediklerini göstermektedir. Erkeklere göre birçok sektörde daha az istihdam sağlayan kadınların bu atılganlıkları takdiri hak edecek düzeydedir. Başarılı iş kadınlarını her sektörde görebilmemiz bu konuyu onaylar niteliktedir. Erkekler ise iş hayatında büyük bir istidam oranına sahip olup başarılı iş adamları örneklerini sürekli çoğaltmaktadır. Dijital piyasada başarı oranları ne durumda inceleyelim.

1-)Dijital Sektörde Kadınlar

Birçok global dijital firmasının yöneticiliğini üstlenerek başarının arkasındaki isim olmayı başaran kadınlar, bu sektörde pek de görmek istediğimiz oranda bulunmamaktadır. Marissa Mayer’in uzun yıllar Google ve daha sonra Yahoo’yu yönetmesi açıkça kadınların dijital sektörde çok önemli bir dinamik sağlayabileceğini göstermektedir. Ancak belirttiğimiz üzere sektördeki az istihdamları nice başarılı iş kadınlarını bizlere gösterememektedir.

Dijital sektörde kadınların gelecekte daha etkin bir şekilde var olacağı öngörülüyor.

2-)Dijital Sektörde Erkekler

Dijital sektörde sektörün büyük bir bölümü oluşturan erkekler ise yıllardır süregelen istihdam egemenliğini bu piyasada da göstermektedir. Bu büyük istihdam oranı ise onların başarılı erkek statüsüne erişmelerini kolaylaştırırken bizleri şaşırtıcılığı az olan bir sonuca götürmektedir.

Dijital sektörde erkek çalışanların sayısı kadınlara oranlara biraz daha fazla.

Sonuç olarak dijital sektördeki erkek egemenliği, erkeklere kadınlara göre daha başarılı olma şansını vermiştir. Ancak kadınların girişimci ruhu ve iş dünyasındaki atılımları ileride bu oranı dengeler nitelikte olacağını bizlere göstermektedir. Başarılı iş kadınlarını sektörde daha fazla göreceğimizi belirterek başarılı erkek sayısının da gün geçtikçe artacağını söyleyebiliriz.

Benzer Yazilar

Erkek Blog Siteleri

Ahmet DOĞDU

Bir müzik aleti çalmak istiyorum.

Ahmet DOĞDU

Benimle Delirir misin?

Ahmet DOĞDU

Sony Playstation 5 Beklentiyi İyi Karşılayacak Mı?

Ahmet DOĞDU

Gucci’nin Japonya için Hazırladığı Destek Kanpanyası

Ahmet DOĞDU

Sosyal Medyada Popüler Ve Etkin Olmanın Yolu

Ahmet DOĞDU