Image default
Erkek Moda

Dikdörtgen Yüzlü Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkekler için saç modelleri yüz şekline göre değişkenlik göstermektedir. Oval, kare, yuvarlak, üçgen ya da dikdörtgen yüz şekline sahipseniz, kullanmanız gereken saç modeli her zaman farklı olacaktır. Yüzün uzunluğunun genişliğinden daha fazla olduğu yüz tipi, dikdörtgen yüz olarak tabir edilmektedir. Erkeklerde bu yüz şekline de azımsanmayacak kadar çok rastlanmaktadır. Dikdörtgen yüze sahip olan erkekler için en ideal saç modelleri nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır gelin hep birlikte görelim.

erkek-sac-modelleri-yanlar-kisa.jpg

Yanlar Kısa Saç Kesimi

Dikdörtgen yüz hatlarına sahip olan erkeklerin saçlarının yanlarını kısa tutmaları tavsiye edilmektedir. Bu sayede yüz hatları çok fazla ortaya çıkmaz ve hatları yumuşak bir yüz göstermek de mümkün olabilmektedir. Yanların kısa tutulduğu bu modelde, üst bölgedeki saçların da kısa olması ve yukarıya doğru şekillendirilmemesi gerekmektedir. Aksi halde yüz olduğundan çok daha uzun görünecektir.

Perçemli Saç Modelleri

Dikdörtgen yüze uygun saç kesimleri içinde en ideal seçeneklerden biri perçemlerin olduğu saç kesimidir. Çünkü saçların üst kısımlarının uzun bırakılması ve bunların perçem olarak ya da doğal bir şekilde yüze dökülen saçlar olarak kullanılması, dikdörtgen yüzün sahip olduğu uzun yapıyı bir nebze olsun dengeleyecektir. Bu da yüzün daha uzun değil, daha kısa ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Yüzdeki kusurlu bölgeler yerine yüzün güzel bölümlerinin ortaya çıkmasını istiyorsanız, perçemli saç modellerini tercih edebilirsiniz.

erkeklerde-percemli-sac-modelleri.jpg

Kısa Saç Modelleri

Dikdörtgen yüzlü erkekler için saç modelleri arasında en çok kısa saç modelleri tercih edilmelidir. Bu saç modellerinde saçların üst kısmı geriye ya da yana taranmalı, yüzün uzunluğunu ortaya çıkaracak müdahalelerden kaçınılmalıdır. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan hacimli saçlar da dikdörtgen yüz tipine sahip olan erkekler için doğru seçim olabilmektedir. Bütün dikkati saçın çektiği bu kesimde, saçlara sürekli şekil verilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

kisa-sac-modelleri-erkek.jpg

Benzer Yazilar

Dar Paça Pantolon Trendinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların Dikkatini Çeken Erkek Fotoğraf Çeşitleri

Editor

2018 Erkek Sokak Modasında Dikkat Çeken Öneriler

Palto Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Puf Yelek Kombinleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin En Trend Dövme Modelleri

Editor

Yorum Yaz