Image default
Genel

Dikkatleri Üzerinize Çekmenin 5 Yolu

Erkek kadın fark etmeksizin beğenilmek, dikkat çekmek önemlidir. Özellikle ilgi duyduğunuz kişi ile aynı ortamdaysanız o dâhil topluluktaki herkesin dikkatini çekmek istersiniz.  Toplumda nasıl dikkat çekilir konusunu beş ana başlıktan incelemek gerekirse ilk sırayı özgüven alır.

1. Özgüvenli olun; yaş ve cinsiyet fark etmeksizin özgüven kişinin kendine olan güveni demektir. Kendine olan güven ne kadar yüksek olursa çevreyle kurulan iletişimde o yönlü kuvvetli olur. Kendini kolay ifade edebilen birey, çevresi tarafından doğru anlaşılmakta ve medeni cesaretinden ötürü de dikkat çekmektedir. Dikkat çekmek için özgüven şart ancak aşırıya kaçılmamasıda dikkat edilmesi gereken hususlar arasında.

2.Özgün Olun; özgüvenden sonra özgünlük yani diğer değişle şahsına münhasırlık gelir. Başkalarını taklit etmek dikkat çekmenizin aksine sizi ortamlarda küçük düşürür ve özenticilikle suçlanırsınız. O yüzden kendiniz olun başkalarından etkilenmeyin aksine başkalarını etkileyen siz olun.  Başkalarını örnek almakla onları taklit etmek farklı şeylerdir. Örnek alabilirsiniz ama birebir taklit etmekten kaçının.

3.  İyi bir dinleyici ve anlatıcı olun; toplumda nasıl dikkat çekilir diyorsanız ilk yapmanız gereken şey dinlemek olacaktır. Ne demiş eskiler iki dinle bir konuş. Başkaları bir şeyler anlatırken onlarla göz teması kurarak dinlediğiniz hissini geçirin anlatılanları bölmeden ve tüm sabrınızla dinleyin. Aynı şekilde anlatırken de insanları sıkmadan ve olayları abartmadan ama ilgi çekici şekilde aktarmaya bakın. Yani hikâye yaratın ama aşırıya kaçmayın.

4. Vücut dilinizi kullanın; evet dikkatleri çekmek için en etkili silahınız vücut diliniz olsun. Daima dik durmalı ve anlatırken dinlerken ölçülü hareket etmelisiniz. Yani ne fazla laçka ne de fazla kasıntı durmalısınız. Özgüveninizi hareketlerinize de yansıtın göz temasından vazgeçmeyin ve mimiklerinizin ortaya çıkmasına izin verin.

5.  Görünüşünüze dikkat edin; yani imajınız olsun ama özenti değil kendiniz olun. Toplumda nasıl dikkat çekilir konusunda değinilecek son ipucu dış görünüş elbette. Dış görünüşünüz sizin imzanızdır unutmayın. Yakışanı giyin yakışacağını düşündüğünüzü ya da trend de olanları değil. Unutmayın kıyafetler herkeste aynı şekilde durmaz bu yüzden başkasında çok beğendiğiniz bir ürünü kendi üzerinizde görmeden almayın.

Benzer Yazilar

2017 Yılı Başlamadan: 2016 Yılının En Cool Çiftini Seçtik

Ahmet DOĞDU

Erkekler Estetikte Neyi Tercih Ediyor

Ahmet DOĞDU

BİR ERKEĞİN EVİNDE OLMASI GEREKEN ŞEYLER

Editor

Saç Dökülmesini Botoksla Durdurabilirmiyim ?

Ahmet DOĞDU

Kadınlar İçin Daha Çekici Olmak Mı?

Ahmet DOĞDU

İlişkilerde Erkeklerin Kadınlara İtiraf Etmekten Korktuğu 8 Şey

Editor