Image default
Garaj

Direksiyon Kılıfı Modelleri

Erkeklerin birçoğu arabaları ile fazla ilgilenir ve onlara bakım yapmak için ellerinden geleni yaparlar. Kuaföre götürür; motoruna, yağına baktırırlar. Hatta yakıta takviye koyanlar bile bulunmaktadır. Aracın kendisine bakım yaptıkları gibi içerisinde de bakım yaparlar. Koltuk veya direksiyon derilerini değiştirir, araç içine neon lamba takarlar. Bunların yanı sıra direksiyon kılıfı deri modelleri de, özenle seçim yaptıkları araç içi aksesuar örnekleri listesinde yerini almaktadır.

Direksiyon Kılıfı Takma Yöntemi

Direksiyon kılıfı nasıl takılır? Genelde ürünü aldığınızda kutudan kendi iğnesi ve ipliği çıkmaktadır. Bu hangi model kılıf alırsanız alın değişmez. Yapacak olduğunuz işlemler bütün modellerde aynıdır.

Direksiyon Kılıfı Nasıl Takılır?
Direksiyon Kılıfı Nasıl Takılır?
  • Kılıfı alttan sabitleyerek direksiyona giydirin. Giydirdikten sonra ölçülerini ayarlayın ki deri direksiyonun bir tarafından aşırı sarkık, diğer tarafından ise aşırı kaçık olmasın. Gayet güzel bir şekilde giydirin.
  • Yanınızda makas, eldiven, çift taraflı bant bulundurun. İpliğin bir ucunu iğneden geçirin diğer ucuna da 2 düğüm atın, ip dikim esnasında kaçmasın.
  • Kılıfı içeriye en yakın noktadan başlayarak kılıfın iç kısmından dikmeye başlayın. Daha sonra dışarıdan dikmeye devam edin fakat kılıftaki dikiş yerlerinden dikmeye özen gösterin.
  • Atlama yapacağınız kısma geldiğinizde bir dışarıdan bir içeriden dikin, içeriden dikeceğiniz kısım direksiyonun arkasında olmalıdır. Daha sonra içeriden diktiğiniz kısmın üzerinden dolandırıp tekrar içeriden dikin. Her atlamada bu şekilde yapılmalıdır.
  • Dikkat etmeniz gereken husus; ipin görünmemesi için direksiyonun arka kısmında kalan bölümdeki dikiş yerlerini kullanarak, 2 dikiş kısmından geçirin ve hafifçe çekin. Daha sonra direksiyonun arka kısmından dışarıdan dikmeye başlayın, fakat sizin tarafta kalacak kısma geldiğinizde ilk başta yaptığınız gibi dikmeye devam edeceksiniz.
  • İpte az kalınca 2 dikiş düğünü atıp makasla kesin. Direksiyonun yukarıda kalan ince kısmını çaprazlama yaparak da dikebilirsiniz.
  • Dikimi bitirdikten sonra iyice kontrol edin ve pot olan kısımları çift taraflı bant az önce dikim yaparken olduğu gibi bantlayarak giderin.
Direksiyon Kılıfı Modelleri
Direksiyon Kılıfı Modelleri Hakkında Tüyolar

Direksiyon Kılıfı Modelleri Nelerdir?

Her aracın direksiyonuna özel olarak yapılmış direksiyon kılıfı modelleri vardır. Sizin aracınızın marka ve modeli ne ise ona göre araştırma yaparak, sadece renk ve astar isteğinize göre seçim yapacağınız kılıflar mevcuttur. Model olarak sadece astarlı ve astarsız kılıf modeli bulunmaktadır.

Benzer Yazilar

2012 Mercedes-Benz A-Class Concept

Ahmet DOĞDU

DUCATI DIAVEL AMG

Ahmet DOĞDU

Mazda’nın İddialı SUV Modeli CX-5

Editor

Toyota FT-86 II Consept

Ahmet DOĞDU

Nefes Kesici Bir Motor: Auto Fabrica Type 7c

Editor

Chevrolet Cruze Hatchback 2011′de Bizlerle..

Ahmet DOĞDU