Image default
Erkek Sağlık

Diş Bakımında Pratik Bilgiler

Dişler dış görünümün en büyük tamamlayıcılarıdır. Eğer dişleriniz düzgün ve temiz değilse dış görünümünüzün pek bir önemi kalmayacaktır. Kadınlar için güzel, erkekler için ise daha karizmatik görünmenin en temel taşlarıdır. Bu yüzden diş bakımına oldukça özen göstermek gerekir. Peki diş bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Diş Fırçası Kullanım Süresi

Günde iki defa düzenli olarak kullanılan diş fırçasının ömrü ortalama olarak üç aydır. Yaklaşık 200 kullanımdan sonra fırçanızı değiştirmeniz gerekir.  200 kullanımdan sonra diş fırçanızın kılları yıpranır. Kıvrılmış veya kırılmış kıllar dişlerinizi düzgün şekilde temizleyemez.

Dişleri Fırçaladıktan Sonra Ağzı Su İle Durulamak

Uzmanlar dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı su ile çalkalamayın diyor. Nedeni ise suyun diş macunundaki florürün verimliliğini düşürmesidir. Su yerine florür içeren bir gargara veya ağız suyu kullanmanız yararlı olacaktır.

Dişleri Doğru Açıyla Fırçalama

Diş fırçası her zaman 45 derecelik bir açıda tutarak, fırçalama işlemini dairesel kısa hareketlerle gerçekleştirin. Diş fırçasını bu şekilde kullanmak diş eti çizgisinin altında ve üstünde mükemmel temizliği garanti eder.

Diş İpi Kullanmak

Diş ipi kullanımı alışkanlık haline getirmek oldukça önemlidir. Dişler arasındaki fırçanın ulaşamadığı artıkları çıkarmak için günde en az bir kez diş ipi kullanmak gerekir. Diş ipi ile çıkartılmayan artıklar bakteri oluşumuna neden olur.

 

Dişleri Doğru Teknikle Fırçalamak

Diş bakımında dişleri doğru teknik ile fırçalamak oldukça önemlidir. Dişler arasındaki boşlukların etkili bir biçimde temizlenmesi için dişler dairesel hareketlerle yavaşça fırçalanmalıdır. Yan yana geniş hareketler, dişlerinizle diş etleri arasındaki yumuşak doku astarına zarar verebilir. Fırçanızı ön ve al dişlerin arkasında dikey olarak eğin, fırçanın sadece ön yarısını kullanarak yumuşak hareketler yapın.

 

Benzer Yazilar

Seks Yaparken İnsanların Başına En Çok Gelen Utandırıcı Durumlar

Ahmet DOĞDU

Beyaz Tenli Erkeklerin Yapması Gerekenler

Editor

Daha Sağlıklı Olmak İçin Tüketmeniz Gereken Yiyecekler

Ahmet DOĞDU

Seks Sırasında En Çok Tercih Edilen Pozisyonlar

Ahmet DOĞDU

Doğru Tıraş Olmanın Püf Noktaları

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Göğüs Ağrısı Neden Olur?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz