Image default
Erkek Sağlık

Doğal Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kısa boylu insanların en fazla şikayet ettikleri konuların başında boyları gelmektedir. Bir çok insan evde boy uzatma yöntemleri denese de aslında sadece evde yapılan boy uzatma hareketleri tek başına çok fazla sonuç vermemektedir.

boy-uzatma.jpg

Boy Uzamasına En Büyük Engel

Çok fazla bilinmese de duruş bozukluğu boy uzamasını en fazla etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Boyun rahat ve olağan bir şekilde uzamasını sağlayabilmek için öncelikle duruş bozukluğunun önüne geçilmelidir. Sandalyede ya da koltukta otururken dik oturmak yerine kambur bir şekilde oturmak boy uzamasını engellemektedir. Dolayısıyla boy uzatmanın en kolay yolu öncelikle duruş bozukluğunu engellemektir.

dogal-boy-uzatma-yollari.jpg

Fiziksel Aktivite Hayati Önem Taşımaktadır

Doğal boy uzamasını arttıran bir diğer faktör fiziksel aktiviteler yani egzersiz hareketleridir. Özellikle boyun üzerinde bulunan sağlam bir yere tutunarak asılma hareketi boyun uzamasını büyük oranda etkilemektedir. Hareketsiz ve ham kalan vücudun boy uzama oranı düzenli hareket eden vücuda oranla daha hızlı olmaktadır.

Bu Bitkiler Boy Uzatıyor

Doğal ve bitkisel beslenme yöntemleri doğal boy uzatmanın bir diğer yoludur. Doğal boy uzamasına en iyi gelen bitkilerin başında ashwagandha bitkisidir. Kemik ve iskelet sağlığını koruyan ve destekleyen ashwagandha bitkisi yan etki göstermezken aynı zamanda hızlı boy uzamasına ortam hazırlamaktadır.

dogal-boy-uzatma-yollari.jpg

Yeterli ve Dengeli Beslenmek Çok Önemli

Doğal boy uzatmanın bir diğer yolu hem yeterli hem de dengeli beslenmektir. Özellikle gelişme döneminde düzenli ve dengeli beslenildiği takdirde boy uzaması da sağlıklı bir şekilde gerçekleşecektir. Beslenmede tüketilen bazı yiyecekler aynı zamanda boy uzamasını olumlu yönde etkilemektedir.

Düzenli beslenilirken öyle besinler vardır ki boy uzamasında oldukça etkili olmaktadır. Somon balığı derisi, havuç, balık çeşitlerinin tümü, kırmızı et, karaciğer, yumurta sarısı, yeşil sebzeler, fındık, patates, tavuk, fasulye, muz, fıstık gibi besin ürünleri doğal boy uzatma yiyecekleri başında gelmektedir.

Benzer Yazilar

ERKEK SAĞLIĞI İÇİN ÖNEM TAŞIYAN TESTLER

Editor

Erkekler İç Çamaşırı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelidirler?

Erkek Saç Bakımında, Doğal Tüyolar!

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Cinsel Gücü Artırma Egzersizleri

Ahmet DOĞDU

Sevgili dırdırı hasta ediyor!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde İstenmeyen Tüy Problemi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz