Image default
Erkek Sağlık

Doğal Yollarla Testosteron Artırmak Mümkün Mü?

Erkeklere ait hormonlar arasında olan testosteron hormonu erkekler için önem arz etmekte.  Testosteron hormonunu bu denli önemli kılan erkeklikte belirleyici organ gelişimlerinin üzerindeki etkisidir.  Testosteron hormonu seviyesinde yapılacak artış kas yapısına, cinsel hayata ve vücut geliştirmeye katkısı yüksek seviyelerde.

erkeklik hormonu arttırma için doğal yollarla besin tüketilmesi şart. Sağlıklı bir hayat çizgisinde yer almak hormon değerlerinin tavan yapmasında önemli. Ayrıca erkeklerde  oluşan fazla kilolar, sağlıksız beslenme, hareketsizlik, alkol, stres ve sigara gibi bir çok neden vücutta testosteron hormonunun azalmasına neden olmaktadır.

Testosteron Seviyesini Arttırmak İstiyorsanız Yiyin!

Sağlıksız beslenme nedeniyle vücutta oluşan fazla kilolar  testosteron seviyesini düşürmekte. Testosteron seviyesini yükseltmek için ise yine yemek yenmeli ancak doğru besinlerle beslenilmeli.

Tüketilen Yağ Çeşitleri Testosteron Seviyesinde Olumlu Veya Olumsuz Etkilere Neden Olabilir

 Bilindiği gibi tüketilen yağların tamamı zararlı değildir. İşlenmemiş zeytinin yağı ve doğal üretilen tereyağı  tüketmek testosteron hormonu seviyesini arttırmakta. Diğer yandan ise İşlenmiş yağlar ( Ayçiçek, mısırözü yağı ve margarinler) tüketmek  testosteron hormonu seviyesini düşürür. Ayrıca işlenmiş yağları fazla tüketmek kadınlık hormonu olarak da bilinen  östrojen hormonunun artmasına neden olmaktadır.

Fındık, ceviz, kabak, fıstık ve badem gibi kuruyemişlerde bulunan yağlar ise işlenmemiş yağlar olduğundan testosteron arttıran besinler arasında yer almaktadır.

Testosteron Hormonu Seviyesini Arttıracak Yiyecekler Yiyin

Testosteron seviyesini en çok artıran yiyecekler olan  avokado, yumurta, lahana, Ispanak, kara lahana, ton balığı, brokoli ve kırmızı et tüketimini artırın.

Testosteron  Hormonu Seviyesini Azaltacak Yiyecek, İçecek Ve Alışkanlıklardan Uzak Durun

Testosteron seviyesini azaltan en önemli faktörlerden  (alkol, sigara ve şeker gibi) uzak durun. İşlenmiş gıdaları hiçbir suretle tüketmeyin.

 

Benzer Yazilar

Vücut Tipine Göre Beslenme Önerileri 

Editor

Seks karakteriniz hangisi?

Ahmet DOĞDU

Şeker Hastalığı Ve Cinsel Sorunlar

Editor

Behçet Hastalığı Nedir?

Editor

Oyun Bağımlıları Orgazm Güçlüğü Yaşıyor

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En Büyük Cinsel Organına Sahip Erkeğinin Tuhaf Hikayesi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz