Image default
Erkek Moda

Doğru İç Çamaşırını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Doğru iç çamaşırı vücudun rahatlığının yanı sıra aynı zamanda sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda hem erkeklerin hem de kadınların sağlıklı iç çamaşırı nasıl olmalı konusundaki hususları dikkate alması sağlıkları açısından oldukça önemlidir.

kadin-erkek-ic-camasiri-secimi.jpg

Kadınlarda İç Çamaşırı Seçiminde En Önemli Hususlar

Erkeklere göre daha farklı bir anatomiye ve fiziğe sahip olan kadınlar sütyen ve külot seçimlerini de bu özelliklerine göre yapmalıdır. Doğru sütyen ve doğru külot seçimi kadınların hem rahat hareket etmesini hem de sağlıklarını korumasını sağlayacaktır.

Kadınlar sütyen seçimlerinde öncelikle vücut tipini ve göğüs ölçülerini doğru bir şekilde saptamalıdır aksi takdirde yanlış ölçüde ve özellikte bir sütyen seçimi kadınların hareketlerinin rahat olmamasına ve bununla birlikte hareket bozukluğu ile karşı karşıya kalmalarına neden olacaktır. Ayrıca yanlış sütyen seçimi ile dış görünüş de olumsuz bir şekilde etkilenerek vücudun olduğundan farklı ve büyük olasılıkla da kötü bir görüntüde görünmesine ortam hazırlayacaktır.

kadinlarda-ic-camasiri-secimi-nasil-olmali.jpg

Kadınlar için bir diğer önemli nokta külot seçimidir. Kadınların seçmiş olduğu külot aynı zamanda sağlıkları üzerinde oldukça etkilidir bu nedenle de kadınlar külot seçimlerini sentetik ve naylon külotların yanı sıra pamuklu ürünlerden yana kullanmalıdır.

Erkeklerin İç Çamaşırı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Kadınlara göre iç çamaşırı konusunda erkekler daha dikkatsiz olmaktadır ancak fizyolojik özellikleri geri yanlış bir iç çamaşırı tercihi erkeklerin hareket alanını daha fazla kısıtlarken aynı zamanda can acısına da neden olabilmektedir.

erkek-ic-camasiri.jpg

Erkek iç çamaşırı seçiminde öncelikle erkek için seçilen iç çamaşırı dar ve saran bir çamaşır olmamalıdır. Çok fazla sıkar iç çamaşırları oldukça fazla rahatsızlık verecektir. Erkekler için en kullanışlı ve sağlıklı olan ürünler bol kesimli, slip modellerinde olan mikrofiber erkek iç çamaşırı modelleri olmaktadır. Bu mikrofiber erkek iç çamaşırları aynı zamanda koku oluşumunu da önlemektedir.

Benzer Yazilar

İlk Randevuda Nasıl Giyinilmeli?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Açık Yakalı Gömlekler

Kadınların Beğendiği Erkek Tarzı Nasıldır?

2017 İlkbahar Aylarında Erkekler Ne Giymeli?

Ahmet DOĞDU

Moda Kadınlara Özerk Bir Alan Mı?

Ahmet DOĞDU

Çorap Seçerken Bu 3 Kurala Dikkat!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz