Image default
Erkek Moda

Düğün İçin Damadın Tercihleri Neler Olmalıdır ?

Düğün deyince akla önce gelin gelir. Gelinliğin nasıl olacağı, saçının nasıl yaptıracağı telaşı, sadece düğünün gelin için organize edildiği düşüncesini akla getirir. Oysa damat olmadan gelin olmaz gelin olmayınca düğün olmaz. Birbirinden ömür boyu ayrılmamak üzere hayatlarını birleştiren çiftlerin ne yazıkki geri plana atıldığı damat çoğunlukla gelin ne isterse tercihlerini o yönde değerlendirir. Damat genellikle beyaz bir kuğuyu andıran geline eşlik etmek için ya takım elbise giyer yada smokin tercih eder.

damatlarin-bilmesi-gerekenler

Erkekler Damat Olunca

Düğünler gelinler kadar damatlar içinde büyük önem taşır. Hislerini dillendirmekte zorlanan damatlar gelinler kadar heyecanını belli edemez ve mutluluğunu müstakbel eşinin isteklerini karşılamakla ve aile etrafının tebriklerini kabul etmekle geçiştirmeye çalışır. Yeni bir yaşama merhaba demenin şaşkınlığı içinde olan damadın tek tesellisi sevdiceğini alması ve bir ömür boyu aynı yastıkta uyumanın  mutluluğudur. Erkekler düğününe gitmekten rahatsızlık duyarken şimdi o düğünün baş oyuncusu olmanın çoğu zaman tatlı sıkınıtını da yaşarlar. Düğün , düğün sürecinde yaşanan yorucu koşuşturmanında sonu olduğundan erkek için mutululuğun daha da perçinlendiği bir andır.

Damat İçin Eşten Sonra En Önemli Seçim Damatlik       

Damatların düğünde giyebilecekleri kıyafet seçeneği oldukça kısıtlıdır. Beyaz gelinlik ile bir kuğu gibi süzülen gelinin yanında iki alternatif vardır. Bu alternatiflerin biri takım elbise diğeri ise smokindir. Damadın damatlık seçiminde renk tercihi kısıtlıdır. Gelinliğe uyacak olan siyah  yada beyaz takım elbise yada smokin arasında karar vermek erkek için hiçde zor olmaz.Günümüzde damatlık konusunda bu basmakalıplıktan kurtulmak isteyenler 2017 yılı damatlık modellerinde bulunan bordo ,parlament mavisi ve yeşillerle farklı bir çizgi çiziyor.

damatlarin-merak-ettikleri

Damatlık Nasıl Seçilir

Damatlık seçimi yapılırken öncelikli olarak damat adayı vücut formuna uygun bir takım elbise yada smokin tercih etmelidir. Gelinlik modeline uygun biçimde seçilecek olan damatlık bir ömür boyu fotoğraf karelerinde yer alacağından bu oldukca önemli bir detaydır. Damatlığın rengi de bu bağlamda önem taşır. Kumaşın cinsi, yeleğin ceket içindeki duruşu, kravatın genel bütünlük ile uyumununun yanı sıra kol düğmeleri ve ayakkabıların ahengi unutulmaz bir düğünün ince detaylarıdır. Model ne olursa olsun içindeki damadın güleryüzü ve müstakbel eşine bakışı  gecenin en etkileyici anları olduğuna da  unutmayınız.

Benzer Yazilar

Gömlek Nasıl Seçilir?

Ahmet DOĞDU

SUPREME X TIMBERLAND EURO HIKER BOOT

Ahmet DOĞDU

2016 erkek saç modası

Ahmet DOĞDU

Kot Pantolonun Altına Klasik Ayakkabı Giyilir Mi?

Editor

5 Adımda Skinny Pantolonları Hayatımıza Sokmanın Yolları

Ahmet DOĞDU

2018 Erkek Modasına Yön Veren Detaylar

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz