26.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Tem 20, 2019
Erkek Sağlık

Dümdüz Bir Karın İçin 7 Yol

1. Bileşik Karbonhidratlar Tüketin

Mide kaslarının görünür hale gelmesi bilinenin aksine spor salonundan değil, mutfaktan geçmektedir. Bu nedenle öncelikle abur cuburdan, hamur işi ve tatlılardan uzak durmalısınız. Simit ve benzeri basit karbonhidratlar yerine yulaf gibi bileşik karbonhidratlarla sabah kahvaltısı yapmalısınız. Ayrıca bulgur, pirinç ve makarna gibi bileşik karbonhidratları çok fazla pişirip lapa haline getirmeden hazırlamalıyız. Aksi takdirde bu gıdalarda bileşik karbonhidrattan basit şekere dönüşürler.

 

 

2.Hayvansal Protein Tüketiminizi Arttırın

Kasların hammaddesi proteinlerdir. Bu nedenle hayvansal protein alımınızı arttırmalısınız. Ayrıca proteinin glisemik indeksi sıfır olduğu için kan şekeriniz hızlı yükselmeyecek ve bu nedenle kilo probleminiz olmayacaktır.Mide kaslarınızı görünür yapmak için koyacağınız kalori kısıtlamasında, günlük enerji ihtiyacınızın büyük bir bölümünü bu tür proteinle karşılamalısınız.

3. Düzenli Egzersizler

Kaliteli kalori alımı sağladık ve şimdi birazda kalori yakma zamanı geldi. Vücudumuza uygun bir egzersiz programını bu işin ehli antrenörlerden alarak hayatımıza biraz hareket katıp, Mide kaslarımızı görünür hale getirebiliriz.

4.Düzenli Yaşam

Eğlence hayatı güzeldir. Ancak sıkı karın kasları için alkolden uzak durmalı ve gece en az 7 ila 8 saat uyku alacak şekilde dinlenmeliyiz.

5. Diyet Yerine Yaşam Felsefesi

Adına değişik isimler verilen tek yönlü beslenmeye neden olan sağlıksız diyetlerden, zayıflama haplarından ve ne olduğunu bilmediğiniz ilaçlardan uzak durmalısınız. Kilolarınızı bir kapsülle değil iradenizle verebilirsiniz. Tatlılar, kolalar, alkoller ve birçok abur cubura karşı bir iki ilacın yapabileceği bir şey yoktur. Bu nedenle mide kaslarınıza merhaba diyebilmek istiyorsanız, ilaçlar yerine kalori hesabı yapmalı ve günlük aldığınız kalori miktarını sağlıklı yiyeceklerden almalısınız.

6. Suyu İhmal Etmeyin

Su, vücudumuzdaki tüm işlemlerin temel bileşeni olduğundan en azından günde 2,5-3 litre aralığında su tüketmeliyiz.

7. Hareketli Yaşam

Asansörü, otomobil gezilerini azaltın. Merdivenleri kullanmaya başlayın ve arabayla gezmek yerine yürüyüşlere çıkarak geziler yapmayı planlayın.

 

Benzer Yazilar

Spermleriniz Sağlıklı mı?

Editor

Çocuk Sahibi Olmak İçin Daha Az Patates Yiyin

Editor

Tıraş Sonrası Bakımında Nelere Dikkat Etmeli

Ahmet DOĞDU

Testosteron Seviyenizi Düşüren 4 Şey!

Editor

Sperminiz sizi hasta ediyor haberiniz yok!

Erkek Sağlık

Erkeklerin Korkulu Rüyası: Peyronie Hastalığı

Editor