Image default
Garaj

Dünya’da Sınırlı Sayıda Üretilen 6 Araba

Her araba markası bütün arabalarını binlerce, yüzbinlerce ya da milyonlarca üretmiyor.20 30 40 tane üretiyor ve bunları satıyor. Firmalar bunları bilerek sınırlı sayıda üretiyor. Daha çok ilgi görsün ve daha pahalıya satılsın diye böyle yapıyorlar. Ama firmaların yapmış oldukları masraflarda çok fazla diyebiliriz. Dünya‘da bazı arabalar çok nadirdir.Bakalım bu arabaların 6 tanesi hangileriymiş.

ASTON-MARTIN-ONE-77.jpg

  1. ASTON MARTIN ONE 77

Sadece 77 tane üretilen bu araba çok şık ve gerçekten rahat.Fiyatı ise dudak uçuklatan cinsten diyebiliriz.Tamı tamına 1.086.000 $ dır.Piyasa değeri ilk olarak bu fiyatla çıkmıştır.96 km/s hıza 9.5 saniyede ulaştığı tespit edilmiştir.6 vitesli ve spor bir arabadır.

LOTEC-MERCEDES-BENZ-C1000.jpg

  2. LOTEC MERCEDES-BENZ C1000

Dünya‘daki sınırlı sayınında sınırlı sayısı olarak üretilen Lotec Mercedes-Benz C1000’den sadece 1 tane üretilmiştir.Paranın alamayacağı arabalardan olan Lotec Mercedes Benz C1000 şık bir tasarımı ile araba sevdalılarını büyüler.100 km/s hıza 3.2 saniyede ulaşabildiği belirtilmiştir.1990 yıllarının ortasında üretilen bu araba o zamanlar için çok iyi değerlere sahiptir.Sanırım şuanda da hala çok iyi değerlere sahip.

MCLAREN-F1-LM.jpg

  3. MCLAREN F1 LM

Turuncu rengi ile adete kendine büyüleyen MCLAREN F1 LM’den sadece 5 tane mevcuttur.Formula 1 pistlerinde de görme şansımız vardır.Yarışlarda görebilirsiniz yani.Üretimine 1995 yılında başalnmış ve 200 yılında bitirilmiştir.5  yılda 5 tane üretilmiştir.

Caterham-Levante.jpg

  4. CATERHAM LEVANTE

Dünya‘daki sınırlı sayıda üretilen arabalar arasında tasarım olarak en ilginç ve komik olan araba bu arabadır.Aynı zamanda Dünya’da bundan 8 tane üretilmiştir.

  5. PAGANI ZONDA R

McLaren F1 LM gibi bu arabayıda yarış pistlerinde görmeniz mümkün.Genelde bu tür üretimi az olan arabalar yarış pistlerinde kullanılmak için yapılıyor.Özel motoru özel vites sistemi vs. bu tarz farklılıkları mevcut ve bu yüzden az sayıda üretim yapılıyor.Pagani Zonda R’den 16 tane üretilmiştir.

  6. KOENIGSEGG TREVITA

Geldik listemizin son arabası olan Koenigsegg Trevita’ya.Koenigsegg Trevita, Lotec Mercedes Benz C1000 gibi çok az sayıda üretilmiştir.Üretim sayısı Lotec Mercedes Benz C1000’e benzer tasarımı ise Aston Martin One 77’ye benzemektedir.Bu arabadan Dünya‘da sadece 3 tane üretilmiştir.Ama gerçekten çok şık bir arabadır.

Listede bulunan tüm arabalar şıktır.Gayet rahat ve sürüşüde zor olmayan arabalardır.Tabi F1’de bulunan arabalar hariç.Hepsi birer spor arabadır.Tüm arabalar Dünya‘da az sayıda üretilmiyor.Normal bir araba az sayıda üretilmez.Lük spor ve özelliği olan arabalar sınırlı sayıda üretilir.Bunu unutmayın.

Benzer Yazilar

Klasik Arabalar Hepsine Hayran Kalacaksınız.

Ahmet DOĞDU

Porsche Yeni Tasarımları ile Büyülüyor

Ahmet DOĞDU

2014 Chevrolet Corvette Stingray

Ahmet DOĞDU

Lamborghini Veneno

Ahmet DOĞDU

LAMBORGHINI AVENTADOR LP700-4

Ahmet DOĞDU

Aston Martin Vanquish

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz