Image default
Garaj

Dünyadaki En Pahalı 10 Araba

Kimisinin kendi imkanları dahilinde sahip olduğu ve kızı gibi baktığı arabaları varken kimisinin de boynu büküktür. Ancak sahip olmayanların bile ufak çaplı kalp krizi geçireceği milyon dolarlık arabalar var şu adaletsiz dünyada. İç geçirme durumunu tek başınıza yaşamadığınızdan emin olduğunuz ve hayalleri bile süslerken “ya para isterlerse” hissi yaşatacak en pahalı arabaların bir derlemesi işte tam şurada:

  1. Rolls Royce Sweptail

Hemen hemen herkesin evinde bir replikasıyla karşılaşabileceğiniz Rolls Royce’un Sweptail modeli tam 13 milyon dolar değerinde. Aracın sahibi gizli kalmayı tercih ettiği için dünyanın en pahalı arabası kimde sorusunun cevabı bilinmiyor.

  1. Koenigsegg CCXR Trevita

Sınırlı sayıda üretilen ve dünyanın en hızlı arabası unvanını göğüsleyen 4,8 milyon dolar değerindeki Koenigsegg CCXR Trevita ise boks sporunun olaylı ismi Floyd Mayweather’ın şefkatli ellerinde.

  1. Lamborghini Veneno Roadster

Bakarken bile ağlatacak güzelliğe sahip 4,5 milyon dolar değerindeki Lamborghini Veneno Roadster, dünyada sadece 9 kişiye nasip olabilir.

  1. McLaren P1 LM

3,6 milyon doları ödemeyi gözden çıkararak nefes kesici rüzgarlığını bir tavus kuşu edasıyla taşıyan McLaren P1 LM modeli arabaya sahip olmak mümkün.

  1. Lykan Hypersport

750 beygir gücündeki Lykan Hypersport 3,4 milyon dolarlık bir tasarım harikası olarak araba tutkunlarının canını yakmak için yaratılmış adeta.

  1. Bugatti Veyron Mansory Vivere (3,4 milyon dolar)

Dünyada sadece iki tane olan Bugatti Veyron Mansory Vivere, üretildiği yılda en güçlü araçlardan biriydi. 3,4 milyon dolarlık değeriyle bugün bile 6. sırada yer alıyor.

  1. Aston Martin Valkyrie (3,2 milyon dolar)

Dünya üzeri bir tasarıma sahip Aston Martin Valkyrie 3,2 milyon dolara sahip olunacak bir araç olarak Bugatti Veyron Mansory Vivere’den sonra geliyor.

  1. Ferrari Pininfarina Sergio (3 milyon dolar)

Ferrari’nin konsept üretimlerinden biri olan Ferrari Pininfarina Sergio, 3 milyon dolara kadar kendine alıcı buluyor.

  1. Pagani HUAYRA BC (2,8 milyon dolar)

Pagani HUAYRA BC 2,8 milyon dolar değerinde İtalyan bir spor arabası olarak gündemde kendine yer buluyor.

  1. Bugatti Chiron (2,7 milyon dolar)

Dünyanın en güzel arabası tartışmasında kaçıncı sıraya yerleşir bilinmez ama 2,7 milyon dolara satışa çıkmasıyla Bugatti Chiron bu listede 10. sırada kendine yer buldu.

Benzer Yazilar

T-REX 16S by Campagna Motors

Ahmet DOĞDU

2013 Porsche Cayenne GTS

Ahmet DOĞDU

Jeep Wrangler Call of Duty: Black Ops Edition

Ahmet DOĞDU

Corvette Concept

Ahmet DOĞDU

Volkswagen Scirocco GTS

Ahmet DOĞDU

Audi’den Karbon Kayak Kavramı

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz