Image default
Garaj

Dünya’nın En Hızlı ve En Çılgın 5 Otomobili

Özellikle erkeklerin oldukça fazla ilgi duyduğu otomobiller, farklı tasarımları ve aerodinamikleri ile dikkat çekmektedir. Birbirinden farklı tasarımlar, teknolojinin gelişmesi ile günümüzde göz kamaştırmaktadır. Bununla beraber hız tutkunları için de özel hızlı arabalar üretilmektedir. Dünya’nın en hızlı ve en çılgın 5 otomobili sizler için sıraladık.

5 – Bugatti Veyron

2010 yılında üretilen Bugatti Veyron, üretildiği yıl Dünya’nın en pahalı arabası olarak da göz önüne çıkmıştır. Dünya’nın en hızlı ve en çılgın 5 otomobili arasına da giren Bugatti Veyron, 1500 Nm tork özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra 8V motoru ile 0’dan 100 km/s hıza kadar sadece 2,5 saniyede ulaşmayı başaran otomobil tasarımı ile de göz kamaştırıyor.

4 – Hennesey Venom GT

Hennesey Venom GT, 2012 yılında Amerika ve İngiltere’nin ortak çalışması ile üretilmiştir. Corvette markasının modifiye edilmiş motoru ile ortaya çıkarılan otomobil oldukça şık görüntüsünün yanı sıra yaptığı maksimum 434,1 km/s hızla beraber Dünya üzerinde yer alan en hızlı otomobiller listesine adını yazdırmayı başarmıştır.

3 – Koenigsegg Agera RS

 İsveçli araba üreticileri tarafından üretilen ve teknik özellikleri ile göz kamaştırmayı başaran Koenigsegg Agera RS, performansı ile hız tutkunlarının merakını uyandırmaktadır. V8 motora sahip olan araç 1115 beygir gücündedir. Aynı zamanda da 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyelik bir süre içerisinde ulaşabilmektedir. Aracın maksimum hızı ise 457,5 km/s’dir. Bu sayede Dünya’nın en hızlı arabaları listesi içerisinde kendine 3. sırada yer ayırmayı başarmıştır.

2 – Hennesey Venom F5

Hennesey Venom F5’in asıl üretiliş amacı, Dünya’nın en hızlı otomobili olmaktır. Aslında listemizdeki 1. otomobil üretilene kadar da öyleydi. Bu aracın bir diğer özelliği ise Formula 1 araçlarından bile daha hızlı olmasıdır. 7.0 litrelik bir motora sahip olan otomobil 1732 Nm tork ile 1600 beygir gücündedir. Aracın maksimum hızı ise 484 km/s olarak bilinmektedir.

1 – Corbelatti Missile Hypercar

Dünya’nın en hızlı arabaları 2019 listesinde 1. sırada Corbelatti Missile Hypercar yer almaktadır. Araç 1800 beygir gücünde olup, 9.0 litrelik V8 çift turbo motora sahiptir. Araç tasarım olarak karbon fiber şekilde üretilmiştir. Aracın üreticileri, arkadan çekişli olarak tasarladıkları otomobilin maksimum ulaşabileceği hız ise 500 km/s olarak iddia edilmektedir.

Benzer Yazilar

Peugeot RCZ

Ahmet DOĞDU

Aracınızı Hızlı Bir Şekilde Satmanın 5 Yolu

Editor

DUCATI DIAVEL AMG

Ahmet DOĞDU

Yeni Nesil Arazi Araçları

Editor

Rüya Otomobiller Vol1

Ahmet DOĞDU

Aracınızın Kullanım Ömrünü Uzatmak İçin Uygulayabileceğiniz Basit İpuçları

Editor