Image default
Sportaküs

Dünyanın En İlginç 3 Sporu

Dünya üzerinde çok az kişinin yaptığı, belki de birçok kişinin ismini dahi bilmediği spor dalları vardır. Bu spor dalları popüler olmamakla birlikte oldukça ilginç ve dikkat çekici spor dalarıdır.

Bu spor dallarını yapan kişiler kendi oluşturdukları kulüpler sayesinde birbirleriyle irtibat halinde olarak lokal bir grup oluşturmakta ve sporlarını yapmaktadırlar. İlginç sporlar sırasıyla 1 – Bocce 2 – Bisiklet Futbolu 3 – Devekuşu yarışı. Bocce demir bilyelerle oynanan bir oyundur. Oldukça keyifli olan bu oyun için en az iki farklı takım olmalıdır. Takımlar ister tek kişilik ister birkaç kişilik olabilmektedir.

Uzak bir noktaya ufak bir top konur ve her takımın dört top atma hakkı olur. Takımlar farklı renklerde olan toplarını uzakta duran bu topa en yakın olacak şekilde atarlar ve topların bitiminde ufak top merkez alınarak ona en yakın kaç topunuz varsa o kadar puan alabilirsiniz. Bisiklet futbolu salon futbolu gibidir ancak bisikletlerle oynanır. Bisikletlerin genellikle ön tekerlekleri ile top kontrolü sağlanır ve karşı kaleye gol atmaya çalışılır. Deve kuşu yarışı oldukça keyifli bir spordur. Tıpkı at yarışı gibi deve kuşuna binen insanlar birinci gelmek için yarışır.

Bilinmeyen Ama Oldukça Keyifli Spor Oyunları

Spor falları arasında az bilinen dalları her zaman daha ilgi çekici ve keyiflidir. Popüler kültür olan spor dallarından uzak olan bilinmeyen spor dalları oldukça küçük bir kitle tarafından takip edilir ve yapılır. Bu spor dallarını oynamak son derece keyiflidir.

Birbirinden Değişik Spor Dalları

Bilinenlerin aksine kuralları ve oynama şekilleri oldukça farklı olan değişik spor dalları oynayan kişiler arasında son derece sevilmekte ve yeni kişilere anlatıldıkça yeni üyelerini kazanmaktadır.

Benzer Yazilar

Kayak Nasıl Yapılır Ve Tarihçesi

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Ön Kol Ve Bilek

Ahmet DOĞDU

Fitness Yaparken Protein Tozu Nasıl Kullanılmalıdır?

At Yarışları ve Bahis

Ahmet DOĞDU

Erkeklere Seksi Gelen Sporlar

Ahmet DOĞDU

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor