Image default
Garaj

Dünya’nın En Komik ve En İlginç Arabaları

Araba veya otomobil deyince aklımıza gelen ilk şey aslında bizi bir yerden bir yere götürmesi gereken, süratli, güvenilir bir araç olarak gelmektedir. Yeni nesil arabaların çoğu da bu ihtiyacımızı fazlasıyla karşılamaktadır aslında, fakat tasarımcılar farklı tasarımlarını da arabalarda uygulamak istemekte ve ilgi çekmenin yanı sıra komik arabalar tasarlamak istemektedir. Bu yüzden de belirli zamanlarda fuarlar düzenlenmektedir. Fuarlarda tasarımcılar başta olmak üzere kendi kendine hobi olarak yapan kişiler de tasarım arabalarını bu fuarlarda sunabilmektedirler. Fakat bu arabalar kullanmaya yönelik değil genellikle sergilemek amaçlı kullanılmaktadır. Bunun sebebi oldukça fazla kullanım dışı, güvenliksiz ve hız oranı düşüktür. Fakat oldukça ilgi çekici ve merak uyandırıcıdır.

Dünyanın en büyük arabaları ve en ilginç arabaları içerisinde Truva Atı Arabası mevcut. En farklı fakat en havalı arabalardan biri olan bu Truva atı arabası 1972 de dünya şampiyonluğunu kazanmış ve 1981 yılına gelene kadar elinde tutabilmiştir. Araba gerçekten tam bir Truva atını yansıtmaktadır. Ebadı Truva atı kadar olmasa da normal arabalardan da daha büyüktür.

Diğer bir tasarım araba ise Rinspeed X-Trem’dir. Bu araç diğerlerinden kullanım olarak daha kullanışlı bir yapıya sahiptir. Özellikle yan tasara geçen direksiyon özelliği ve denizde kullanılabilme özelliği ile kullanıcılara farklı bir yaklaşık getirmektedir. İsveçli firmanın yaptığı bu araba iki kişiliktir ve hiçbir kapısı bulunmamaktadır.

Muz araba da farklı ve ilginç tasarımıyla herkesin ilgisini çekmektedir. Araba muz şeklinde olup artarda 4 kişinin oturabileceği gibi tasarlanmıştır. Üzeri açık olan bu arabanın da kapıları bulunmamaktadır. 25 bin dolara mal olan bu araba caddelerde kullanılabilir bir yapıda kurulmuştur.

Telefon Araba ise diğer araba tasarımlarından çok daha farklı bir tasarımda yapılmıştır. Dünyanın en güzel arabası mantığının yanı sıra dünyanın en garip arabası ünvanına da sahiptir. Ankesörlü telefon şeklinde yapılan araba Davis’in Datel Communications şirketi için reklam amaçlı tasarlanmış ve sonra da ilgi odağı olmuştur. Hatta o kadar çok ilgi odağı olmuştur ki sırf bu araba için facebook hesabı açılmıştır.

Domuz araba öncelikle kulağa garip gelse de gerçekten adı gibi şeklide vardır. Domuz şeklinde bir burun ve kulaklara sahip olan arabanın rengi pembe olarak yapılmıştır. Renginden dolayı daha çok kadınların dikkatini çekmektedir.

Benzer Yazilar

Otomobillerde Güvenlik Sistemleri

Editor

Araç Kaplama Sanattır

Ahmet DOĞDU

Yamaha Niken Resmen Türkiye’de

Editor

Araç İçi Aksesuar Örnekleri

Editor

Hyundai HCD 14 Concept

Ahmet DOĞDU

BUGATTI VEYRON SANG BLEU SPEEDBOAT CONCEPT

Ahmet DOĞDU