Image default
Erkek Moda

Dünyanın En Pahalı 12 Saati

Dünyanın en pahalı saat markaları listesini paylaşacağımız bu yazımızda zengin erkeklerin en büyük zevklerinden birinin ne kadar şaşırtıcı bir hobi olduğunu göreceksiniz. Milyonlarca dolar değerindeki saatler listesinde tabii ki çok çok yüksek tutarlardaki elmastan yapılma saatleri es geçtik.

1-Chopard LUC Janus Saati

370.000 pound değerindeki bu saat markası 2017 yılında yılın en kaliteli saatleri listesinde ön sıralarda yer aldı. Bu markadan altın ve platinyum serisi olarak 10’ar tane üretilmiştir. Roma tanrısı Janus’dan esinlenilen saatin iki yüzü bulunuyor ve tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

2-Paul Newman Rolex

1,5.000.000 pound değerindeki bu saat dünyanın en pahalı saati listesinde ön sıralarda yer alıyor. 1960’lı yıllarda Paul Newman’a eşi Woodward tarafından hediye edilen bu saatin alt bölümünde ‘Arabada dikkatli ol’ yazısı kazılı. Koleksiyoncular tarafından kutsal bir parça olarak anılan bu saat aslında bir kere bile Newman tarafından takılmadı.

3-Maitres Du Temps Transparan

400.000 pound değerindeki bu saat dünyanın en iyi saat üreticilerinin bir araya gelmesiyle üretilen modelin ilk ürünü. Bu modelden sadece 11 adet üretilmiş.

4-Christope Clare Dualtow Gece Kartalı

Koleksiyoncular tarafından eğer Batman gerçek olsaydı ancak ve ancak bu saati giyerdi diye tabir ettikleri bu model 440.000 pound değerinde. Özel bir mekanizması bulunan bu modelin siyah renkte çok sade ama özel bir tasarımı var.

5-Georg Daniel Kronografi

460.000 pound değerindeki bu model oldukça klasik ve minimalist bir üslupla tasarlanmış. Üreticisinin sadece birkaç düzine ürettiği bu saatin patentini sonrasında Omega adlı ünlü bir saat markası satın almış ve bu model tüm dünyada ünlenmiş.

6-Bulgar Magsonic Turbillon Saati

460.000 pound değerindeki bu markayı İtalyan mücevher firması bir İsviçre saat şirketinden satın aldıktan sonra ünlemiş.

7-Ademars Pigut

740.000 pound değerindeki bu marka koleksiyoncuların gözdesi. Bu saat kendisini satın alanlar için yalnızca bir süs aracı değil ayrıca bir yatırım yerini almaktadır.

8-Ulysses Nardi Hanibal Turbillion

500.000 pound değerindeki bu marka tasarımında üzerinde Romalılar’dan kalma bir motif bulunduruyor. Hanibal Savaş’ından kalma motifiyle ünlü olan bu saat koleksiyoncuların gözdesi.

9-Franck Muler Mega 4

1.8 milyon pound değerindeki bu saat dünyanın en pahalı kol saatleri listesinde ön sıralarda yer alıyor. Çok özel bir tasarıma sahip olan kol saati ünlü bir İsviçre saat markası tarafından üretilmiş.

10-Patek Phillipe 5004 T

Yaklaşık olarak 3 milyon pound değerindeki bu saat diğer saydığımız modellere göre daha sportif ve az rastlanan bir model. Bu saat en son bir mezatta yaklaşık olarak 3 milyon pounda satılınca o sıralar haberlerde ünlenmişti.

11-Lois Monet Metoris Koleksiyonu

Lois Monet’in 18. yy’daki doğumu anısına yapılan bu saatin yaklaşık olarak 4 milyon poundluk fiyatı dudak uçuklatıyor. Bu marka saatten sadece 4 adet üretilmiş.

12-Bregut Grand Mari Antonette

Dünyanın en pahalı kol saati listesinde ön sıralarda yer alan bu saat 25 milyon pound değerinde. Fransız kraliçeden adını alan saat altından ve çok özel bir mekanizmaya sahip. Bu saat Kudüs’de bir müzeden 1900’lü yıllarda çalınmıştı ve gün yüzüne 2007 yılında çıktı. Şu an Los Angelas Mayer Müzesinde sergilenen saat dünyanın en eşsiz saatleri arasında ön sıralarda.

Benzer Yazilar

Gri Takım Elbise Kombinleri

Ahmet DOĞDU

Sonbahar Modasında Nostalji Havası

Neden Giyiminizde Renk Uyumuna Dikkat Etmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Türkiye’de Erkek Modası ve Defileler!

Ahmet DOĞDU

İlk Randevuda Nasıl Giyinilmeli?

Ahmet DOĞDU

2016 Saç Modası Kritikleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz