Image default
Genel

Dünyanın En Zeki Erkeklerinden İş Dünyası Önerileri

İş dünyasında başarı merdivenlerini tırmanmak, düzenli ve disiplinli bir çalışma temposuna ulaşmak ve ileriye dönük planlarınızı emin adımlarla gerçekleştirmek adına sadece kendi fikirlerinize değil, sizin geçmiş olduğunuz bu zorlu yollardan sizden çok daha önce geçmiş ve bu yolların birer ustası haline gelmiş insanlardan tavsiye almaya, onların önerileriyle hareket etmeye ihtiyacınız var. Çünkü büyük sanatçılar bile sanat eserlerini yaratırken belirli ilham kaynaklarına ihtiyaç duyarlar. İş hayatınız ve başarılarınız da sizler için birer sanat eseri haline gelsin istiyorsanız, mutlaka ilham kaynağınızı bulmaya veya size yeni bir bakış açısı kazandıracak olan görüşlere kulak kabartmaya ihtiyacınız olacaktır. İşte, sizler için birer ilham kaynağı olabilecek, en başarılı erkeklerden iş dünyası önerileri:

is-dunyasi.jpg

1. Doğru Zaman ve Doğru Yerde Olmak

Sizlere başarı kazandıracak iş dünyası önerileri arasından en önemlisi doğru zamanda doğru yerde olmaktır. Sizler için doğabilecek fırsatları kollamalı ve bu fırsatı yakaladığınız zaman hemen atağa kalkmalısınız. Asla vakit kaybetmemeli ve tereddüt etmekten kaçınmalısınız.

is-dunyasina-dair-oneriler.jpg

2. İşinize İlk Siz Gidin

En önemli iş dünyası önerileri arasında yer alan ‘’işe ilk gelen olmak’’ faktörü, sizi her zaman bir adım öteye taşıyacaktır. Türkiye’nin ilk reklamcılık şirketinin sahibi olan İzidor Barouh tarafından verilen bu tavsiye, özellikle patronlar tarafından uygulanması gereken ilk disiplin kuralıdır. Eğer kendi işinize geç kalıyorsanız, çalışanlarınızın gecikmesine de ses çıkarmanız olanaksızdır.

is-dunyasi-ile-ilgili-oneriler.jpg

3. Sabır Her Şeyin Anahtarıdır

Bir diğer önemli tavsiye ise Tekfen Grubu ortaklarından Feyyaz Berker tarafından aktarılan ‘’sabretmeyi bilmek’’ ile ilgilidir. İş hayatınızda sabırsızlık içerisinde alacağınız kararlar, size yarardan çok zarar getirecektir. Çünkü uygun zamanı yakalamak, avantajın sizin lehinize geçmesini beklemek ve en uygun şekilde karar verebilmek için sabretmek oldukça önemlidir. Unutmayın ki, iş dünyasında telaşa yer yoktur. Telaş her zaman acemilik getirir.

Benzer Yazilar

En Güzel Ama Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

Editor

Bir Kadını Mutlu Etmenin Yolları Nelerdir?

Editor

10 Adımda Seyahat

Ahmet DOĞDU

Milli Futbolcu Cengiz’den İnter’e Müthiş Füze

Editor

Erkekler Hangi Bölgelere Epilasyon Yaptırabilir?

Ahmet DOĞDU

Kadının Sevdiği Hitaplar Nelerdir?

Editor

Yorum Yaz